niedziela, 21 kwietnia 2024r.

„Mało czasu, roboty dużo…”

O tym kto zagra w zespole MKK Siedlce w debiutanckim sezonie w I lidze centralnej, oraz czy zespół poradzi sobie w kwestiach finansowo-organizacyjnych – o tym mówi szkoleniowiec MKK Arkadiusz Mazurkiewicz.

– Cieszymy się, że nasze starania przyniosły efekt i zagramy w I lidze centralnej ale tak na dobrą sprawę mamy mało czasu a roboty jest dużo. Myślę tu nie tylko o kwestiach finansowych ale także organizacyjnych i kadrowych. Jeśli chodzi o finanse, istotną kwestią jest fakt uruchomienia funduszu stypendialnego przez miasto Siedlce, dzięki czemu można finansować sport kwalifikowany, czyli wynagrodzenia dla zawodniczek. Ponadto dochodzi do tego grant z miasta i pieniądze od naszych sponsorów a sądzę, że dojdą kolejni. Mamy zapewnienie od niektórych, że chętnie podejmą rozmowy z nami – optymistycznie patrzy w najbliższą przyszłość Arkadiusz Mazurkiewicz.

Wiadomo, że w związku z awansem o szczebel wyżej, przebudowaniu musi ulec kadra zespołu. – Priorytetem jest drużyna w I lidze centralnej, jednak pozostaniemy także w I lidze B. Wystąpią w niej  te dziewczyny, które będą przebywały krócej w wyższej lidze a także nasze wychowanki – nawet z rocznika 96/97. Oczywiście nie zaniedbamy grup młodzieżowych – snuje plany popularny „Aro”. – Na chwilę obecną mamy połowę drużyny. Mam na myśli dwie studentki, które grały dotychczas czyli Justynę Zalewską i Magdalenę Godlewską. Poza tym zagrają Natalia Pajka, Dominika Paczkowska, Anna Jaszczuk, Dominika Prochenka oraz Dominika Marciszewska. W grę wchodzi jeszcze Justyna Kwiatkowska – to ta mała waleczna dziewczyna z numerem 5 na koszulce. Decyzji co do gry nie podjęła jeszcze Sara Trzos. Nie ukrywam, że reszta to będą dziewczyny przyjezdne. Mam 5-6 nazwisk osób, które są w kręgu naszych zainteresowań. Podkreślę jednak, że będziemy chcieli tak to wszystko zorganizować by móc trenować tu na miejscu i w pełnym składzie.

W połowie minionego sezonu do drużyny MKK Siedlce dołączyła Karolina Szlachta, która od razu stała się niekwestionowaną liderką zespołu. Dzięki jej kapitalnej postawie w meczu derbowym z MKK Sokołów Podlaski, siedleccy kibice w Hali OSiR-u mogli się cieszyć ze zwycięstwa swojej drużyny. Taka zawodniczka przydałaby się w I lidze centralnej. – Dokładamy wszelkich starań by Karolina grała u nas a ona sama bardzo chce i podoba jej się atmosfera w Siedlcach. Nie udało się wywalczyć awansu w turniejach finałowych ale chciałaby podjąć rękawice w I lidze centralnej – mówi pełen nadziei na grę Szlachty w Siedlcach, trener.

Start rozgrywek sezonu 2011/2012 w lidze centralnej zaplanowano na 8 października. Już niedługo po skompletowaniu kadry zespół zacznie przygotowania. Ale kibiców wcześniej czeka niespodzianka. –
Zagramy bardzo atrakcyjne mecze z reprezentacją Szkocji, która będzie gościła w Siedlcach. To preludium do właściwych przygotowań do sezonu. Następnie czeka nas obóz sportowy, a we wrześniu zgrywanie i trenowanie na miejscu – kończy Mazurkiewicz.

 

źródło: własne / TV Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;