Pewna victoria Pogoni II Siedlce

Rezerwy siedleckiej Pogoni w meczu sparingowym przeciwko Victorii Kałuszyn odniosły pewne zwycięstwo 7:2.

Początek spotkania to wyrównana batalia z dużą ilością akcji ofensywnych obu zespołów. Już w 9 minucie Łukasz Pucyk mógł dać naszym prowadzenie, lecz trafił w słupek. Kilka minut później ten sam zawodnik podał do Damiana Rytela, który uderzył w poprzeczkę. W 14 minucie po wrzutce testowanego w Pogoni II Huberta Łukanowskiego Adrian Woźnica umieścił piłkę w swojej bramce. W piętnastej minucie Bartosz Mudent po indywidualnej akcji mógł podwyższyć, lecz przestrzelił. W 27 minucie Rafał Konasiuk po „klepce” z Mudentem podwyższył na 2:0. W 31 minucie goście stworzyli sobie dogodną sytuacje, lecz nie potrafili jej wykorzystać. Kilka minut później po zespołowej akcji Bartosz Mudent podał górą do Łukanowskiego, który strzałem z powietrza umieścił futbolówkę w bramce. W końcówce pierwszej połowy goście przycisnęli. W 41 minucie Paweł Wojewódzki faulował w polu karnym, po czym „jedenastki” nie wykorzystał Michał Bondara. Druga połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy. W 52 minucie po wysunięciu piłki przez Mudenta Rafał Konasiuk strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Cztery minuty później Arkadiusz Soćko podwyższa wynik spotkania i jest 5:1. W 62 minucie po akcji Przemysław Jaczewski – Rafał Konasiuk – Łukasz Pucyk ten ostatni strzela gola. Goście doczekali się pierwszej bramki dopiero w 68 minucie, gdy po błędzie w ustawieniu obrony sytuację wykorzystał Michał Osiej. Zarówno goście jak i gospodarze stwarzali sobie wiele dogodnych sytuacji, lecz nie potrafili ich wykorzystać. W 81 minucie drugą bramkę dla „Victy” zdobył Michał Bondara. W końcówce Pogoń przycisnęła i efektem tego była bramka zawodnika testowanego, która ustaliła wynik spotkania na 7:2.

4.08.2011, 19:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Victoria Kałuszyn 7:2 (3:0) Widzów: 80

Bramki: Adrian Woźnica 14 (s), Rafał Konasiuk 27, 52, Hubert Łukanowski 36, Arkadiusz Soćko 58, Łukasz Pucyk 62, zawodnik testowany 84 – Michał Osiej 68, Michał Bondara 81

W 41. minucie Michał Bondara nie wykorzystał rzutu karnego (przestrzelił).

Pogoń II: 83. Jacek Kozaczyński junior (46, 91. Karol Budzikur) – Jakub Jurek (53 Mariusz Bednarczyk), Paweł Wojewódzki (46 Paweł Dąbrowski), Łukasz Suchożebrski (57 Paweł Wojewódzki), Marek Adamczyk (57 Hubert Łukanowski) – Damian Rytel (70 Bartosz Mudent, 79 zawodnik testowany II), Kacper Brewczyński (53 Mateusz Prokurat), Łukasz Pucyk (83 zawodnik testowany III), Hubert Łukanowski (53 Przemysław Jaczewski) – Bartosz Mudent (57 Arkadiusz Soćko), Rafał Konasiuk (70 Patryk Szachnowski)

Victoria: Hubert Radzikowski (65 Marcin Ciechański) – Marcin Śledziewski (70 Marcin Kulczak), Przemysław Gójski, Michał Maciejewski, Adrian Woźnica – Kamil Pietrasik (60 Łukasz Gągol), Szymon Styś (70 Jacek Gójski), Bartosz Radzikowski ( 65 Tomasz Szydłowski), Sebastian Gruszczyński – Michał Bondara, Michał Osiej

Czerwona kartka: Łukasz Pucyk 83 (za brutalny faul)

Sędzia: Karen Gulijan (Siedlce)

źródło: własne; foto: Damian Wiewiórka