czwartek, 25 kwietnia 2024r.

O naszych w mediach – 9 sierpnia

Po raz kolejny głośno i dużo ciekawych informacji o Pogoni Siedlce  w ogólnopolskich gazetach i portalach internetowych. Trzech piłkarzy Pogoni znalazło się w jednastce kolejki II ligi wschodniej tygodnika „Piłka Nożna”, w tym dwóch wychowanków.

 

Przegląd Sportowy

II liga: Pogoń dobrze zaczęła ligę

 

We wschodniej części komplet punktów ma jedynie Pogoń Siedlce. Beniaminek w dobrym stylu odprawił 2:0 Stal Rzeszów, a że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to w Siedlcach o awansie mówi się coraz odważniej. Słusznie. Droga do celu jest bardzo daleka, ale Pogoń stać na grę o najwyższe lokaty. W składzie nie brakuje doświadczonych graczy, ale ze Stalą rozprawili się młodzieżowcy. Właśnie takim graczom jak Paweł Marchel i Marcin Paczkowski powinny przyglądać się kluby z wyższych lig.

 

Piłka nożna

Pogoń za liderem

Po raz kolejny siedlecki klub zawładnął podsumowaniem kolejki grupy wschodniej II ligi, zwycięstwo ze Stalą Rzeszów została wyróżniona jako wydarzenie tygodnia. Redakcja podkreśla dobry poziom meczu, jak i rekordową liczbę widzów na stadionie. Trzech naszych piłkarzy znalazło się także w jedenastce tygodnia – w bramce Paweł Nerek, na lewej stronie obrony Damian Guzek, a w środku pomocy Marcin Paczkowski. Może nieco dziwić brak w „11” Pawła Marchela, ale taki jest urok tego typu klasyfikacji.

 

Pogoń Siedlce zatrzymała lidera. Beniaminek II ligi po interesującym meczu pokonał Stal Rzeszów 2:0. Obie bramki dla siedlczan zdobyli młodzieżowcy. (…) Szczególnie pięknym golem popisał się Marcin Paczkowski. Pomocnik Pogoni przyjął wybijaną przez obrońców piłkę na klatkę piersiową i strzałem z powietrza pokonał Tomasza Wietechę. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie, oba zespoły stworzyły po kilka sytuacji, jednak w decydujących momentach brakowało skuteczności. (…) Spotkanie z trybun oglądała rekordowa, biorąc pod uwagę realia panujące w II lidze, liczba widzów – na stadionie zjawił się ich aż 2500.

 

Jedenastka tygodnia wg. tygodnika Piłka Nożna: Nerek (Pogoń) – Bucholc (OKS 1945), Koprucki (OKS 1945), Guzek (Pogoń) – Pomianowski (Pelikan), Paczkowski (Pogoń), Dynarek (Okocimski KS), Marcin Siedlarz (Garbarnia) – Januszewski (Sokół), Solecki (Pelikan), Fabianowski (Stal S.W.)

 

Sportowe Fakty

Rewelacyjny beniaminek celuje w I ligę?

Beniaminek II ligi wschodniej – Pogoń Siedlce doskonale radzi sobie w nowym sezonie. Po dwóch spotkaniach podopieczni Grzegorza Wędzyńskiego zgromadzili 6 punktów pokonując zdecydowanie wyżej notowane ekipy OKS Olsztyn i Stali Rzeszów. Jeżeli siedleccy piłkarze podtrzymają tak dobrą dyspozycję to z pewnością będą jednym z kandydatów do awansu.

(…)

Jeżeli siedlczanie w dalszym ciągu będą prezentować tak dobrą formę to z pewnością staną się jednym z głównych kandydatów do awansu na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy. Siedlecka Pogoń słynie z dobrego szkolenia młodzieży. Warto wspomnieć między innymi o Arturze BorucuJacku Kiełbie czy Konradzie Gołosiu, którzy swoje pierwsze kroki stawiali w siedleckim klubie. 

 

źródło: własne / Przegląd Sportowy / Piłka Nożna / Sportowe Fakty

 

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;