poniedziałek, 20 maja 2024r.

Rozmowa z wiceprezesem WLKS Adamem Gabińskim

O przygotowaniach do XIV Igrzysk LZS z wiceprezesem WLKS Siedlce Adamem Gabińskim rozmawiał Andrzej Materski.

 

Andrzej Materski: Jak przedstawia się program Igrzysk LZS?

Adam Gabiński: Bloki sportowe, rekreacyjne, turystyczne i integracyjne tworzą zestawy poszczególnych konkurencji, różnych quizów np. w bloku turystycznym jest konkurs wiedzy o województwie mazowieckim, marsz na orientację. Każdy blok zawiera kilkanaście różnych dyscyplin. Sportowe imprezy to piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna i siatkówka. Będzie to się odbywało na obiektach naszych siedleckich szkół jak i na nowo wybudowanym stadionie przy ulicy Jana Pawła II. Konkurencje integracyjne są dla osób niepełnosprawnych, a pozostałe są dla osób uprawiających sport amatorsko.

AM: Kiedy rozpocznie się impreza?

AG: Przyjazd ekip rozpocznie się 25 sierpnia (czwartek). Uroczyste otwarcie zaplanowano na czwartek o godzinie 19.30 na stadionie. W piątek i sobotę odbędą się zawody, a w niedzielę zakończenie imprezy. Zawody będą się odbywać w godzinach od 10 do 18.

AM: Ilu uczestników weźmie udział w tej imprezie?

AG: Około 1200 uczestników, ale również zacni goście. Prawdopodobnie ma nas odwiedzić wicepremier Waldemar Pawlak, który obiecał, że się pojawi ale nie mamy jeszcze potwierdzenia.

AM: Jak sobie logistycznie poradzicie z tak dużo liczbą uczestników?

AG: Mamy już doświadczenie w organizowaniu dużych imprez sportowych. Robiliśmy już światowej klasy zawody w zapasach czy podnoszeniu ciężarów. Nasze doświadczenie dużo pomaga, ponieważ uczestnikom zapewniliśmy zakwaterowanie w internatach, akademikach studenckich. Są wakacje i jest tam dużo miejsca.

AM: Czy wypali wszystko, czy mogą być jakieś problemy?

AG: Dostaliśmy tą organizację dosyć późno. Mamy doświadczenie w takich imprezach, dlatego ogólnopolski zarząd LZS zaufał nam. Na 16 województw 11 głosowało za nami. Konkurentem naszym w tej organizacji był Poznań. My jednak  zdecydowanie to wygraliśmy. Robimy już trzecie takie igrzyska i zawsze uczestnicy wyjeżdżali zadowoleni. Wszyscy byli zachwyceni Siedlcami i okolicami.

AM: Czy zobaczmy reprezentantów naszego miasta w różnych dyscyplinach?

AG: W imprezie wystartują przedstawiciele wszystkich województw Polski, lecz naszych reprezentantów raczej nie będzie.

 

źródło: własne / TV Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;