Przełamali się

Piłkarze Pogoni Siedlce po dwóch z kolei porażkach wreszcie zwyciężyli. Po dobrym meczu biało-niebiescy pokonali Wisłę Puławy 4:1 i tym samym przełamali złą passę. Po dłuższym czasie niemocy strzeleckiej odblokował się Jacek Kosmalski, a także Mariusz Marczak i Dariusz Dziewulski.

Pogoń do meczu z Wisłą przystąpiła z kilkoma znaczącymi zmianami w wyjściowym składzie. Na bramce pierwszy mecz na II-ligowym poziomie zagrał młody Jacek Kozaczyński, w pomocy wystąpili od pierwszych minut Chinonso Agu oraz Mariusz Marczak, zaś jedynym wysuniętym napastnikiem był król strzelców III ligi łódzko-mazowieckiej z ubiegłego sezonu Jacek Kosmalski. Od pierwszych minut Pogoń była bardziej cofniętym zespołem niż zawsze i szukała swoich okazji poprzez grę na wysuniętego Kosmalskiego. W 9 minucie padła pierwsza bramka w tym meczu. Po błędzie i niezrozumieniu się defensywy Wisły piłkę otrzymał Jacek Kosmalski, zamarkował strzał i pokonał Kamila Beszczyńskiego. Goście mogli odpowiedzieć w 12 minucie. Po niepewnym wyjściu Jacka Kozaczyńskiego juniora piłka dostała się pod nogi napastnika gości i tylko wybicie z linii bramkowej jednego z naszych defensorów wybroniło siedlczan utraty gola. W 18 minucie szansę na gola wyrównującego miał Konrad Nowak, ale naciskany przez Marka Lendziona strzelił obok siedleckiej bramki. Za moment Kosmalski ładnie uruchomił Marka Kaliszewskiego, ale ten za lekko uderzył wprost w ręce bramkarza. Po kilkuminutowym okresie wyrównanej gry padła kolejna bramka – tym razem dla Wisły. Łukasz Giza, znajdujący się w naszym polu karnym ograł Grzegorza Krystosiaka i tuż przy słupku umieścił piłkę w siatce. Na pięć minut przed końcem pierwszej odsłony schodzący do środka Robert Kwiatkowski wypuścił na wolną pozycję Mariusza Marczaka, a ten będąc sam na sam z Beszczyńskim nie zmarnował sytuacji i strzelił druga bramkę dla Pogoni. Nie minęło pięć minut, a kibice zgromadzeni na stadionie w Siedlcach cieszyli się z trzeciego trafienia dla MKP. Do rzutu wolnego na 17 metrze podszedł Jacek Kosmalski i w swoim stylu strzelił gola gościom do szatni. W drugiej połowie gra także była wyrównana. Już na początku drugiej odsłony na początku Robert Kwiatkowski, a zaraz Marek Kaliszewski zmarnowali swoje sytuacje. Następnie nieporozumienia w szeregach siedleckiej defensywy nie potrafili wykorzystać dwukrotnie piłkarze z Puław. Następnie przez większość czasu piłka była rozgrywana w środku pola, bez klarownych sytuacji. W końcówce okazję dla Wisły miał wprowadzony Mateusz Olszak, ale w dogodnej pozycji strzelił w Chinonso Agu. Nie mający nic do stracenia goście praktycznie całym zespołem w końcowych minutach ruszyli do ataku i zapomnieli o defensywie. Tam w 90 minucie czyhał Dariusz Dziewulski, który otrzymał wyśmienite podanie od Damiana Guzka, przyjął piłkę i uderzył celnie do siatki rywala. W doliczonym czasie gry goście próbowali strzałów z dystansu, lecz ostatecznego rezultatu to nie zmieniło i Pogoń zasłużenie wygrała z Wisłą Puławy 4:1. W następnej kolejce podopieczni Grzegorza Wędzyńskiego wyjadą do Pruszkowa by zagrać z miejscowym Zniczem.

Kilka zdjęć autorstwa Piotra Niciporuka (Facebook)
Zdjęcia autorstwa Michała Michalskiego

27.08.11, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 4:1 (3:1) Widzów: 2200

Bramki: Jacek Kosmalski 9, 45+2, Mariusz Marczak 40, Dariusz Dziewulski 90 – Łukasz Giza 35

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 15. Paweł Marchel (80, 21. Cezary Demianiuk), 23. Grzegorz Krystosiak, 24. Marek Lendzion, 22. Damian Guzek – 10. Marek Kaliszewski (68, 2. Piotr Talar), 4. Chinonso Agu, 17. Przemysław Rodak, 19. Mariusz Marczak (67, 11. Marcin Paczkowski), 8. Robert Kwiatkowski – 20. Jacek Kosmalski (75, 5. Dariusz Dziewulski)

Wisła: 22. Kamil Beszczyński – 4. Mateusz Gawrysiak, 21. Michał Skórnicki, 15. Rafał Kursa, 19. Łukasz Misztal (46, 6. Maciej Wójtowicz), 9. Rafał Wiącek, 20. Rafał Giziński (46, 25. Mateusz Olszak), 7. Piotr Mokiejewski, 13. Michał Budzyński, 11. Konrad Nowak, 10. Łukasz Giza (76, 2. Mateusz Kozieł)

Żółte kartki: Marek Lendzion 27, Chinonso Agu 33, Przemysław Rodak 84 – Łukasz Misztal 38, Rafał Kursa 45+1, Konrad Nowak 83

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Piłkarz meczu: Jacek Kosmalski (Pogoń)