Pogoń II liderem okręgówki

W dzisiejszym meczu Ligi okręgowej pomiędzy Pogonią II Siedlce a Tygrysem Huta Mińska biało-niebiescy wygrali 4:1 i tym samym zapewnili sobie 1. miejsce w ligowej tabeli po 2. kolejkach.

Goście, którzy na mecz do Siedlec przyjechali w 12-osobowym składzie już w 2 minucie wyszli na prowadzenie. Kamil Parobczyk z okolicy 20 metrów strzelił celnie i zdobył bramkę. Siedlczanie, którzy stracili praktycznie bramkę z niczego w kolejnych minutach meczu byli stroną przeważającą. Bramki dla gospodarzy kibice doczekali się w 23 minucie.  Z boku pola karnego dośrodkowywał Bartosz Mudent, a znajdujący się w polu karnym Łukasz Pucyk doprowadził do wyrównania. Dzisięć minut potem pogoniści za sprawą akcji Cezary DemianiukRafał Konasiuk i następnie strzale Demianiuka mogli wyjść na prowadzenie, ale zabrakło skuteczności. Bramka jednak padła w 42 minucie. Z linii pola karnego uderzył Marek Adamczyk, a piłka po odbiciu się od poprzeczki wpadła do siatki rywala. W drugiej połowie obraz gry wyglądał identycznie. Pogoń przeważała i udokumentowała to dwiema bramkami. W 71 minucie po dośrodkowaniu Tomasza Grochowskiego Łukasz Pucyk przyjął piłkę i celnie strzelił na 3:1. Dziesięć minut później tym razem Pucyk podał do Grochowskiego, a ten strzelił ostatnią bramkę w tym meczu po rękach bramkarza. W 82 minucie Bartosz Mudent mógł zdobyć piątą bramkę dla biało-niebieskich, ale strzelił w poprzeczkę. Po tym meczu siedlczanie awansowali na pozycję lidera. Za tydzień Pogoń II zagra w Żelechowie z miejscowym Sępem.

28.08.11, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Liga okręgowa: Pogoń II Siedlce – Tygrys Huta Mińska 4:1 (2:1) Widzów: 100

Bramki: Łukasz Pucyk 23, 71, Marek Adamczyk 42, Tomasz Grochowski 81 – Kamil Parobczyk 2

Pogoń II: 91. Karol Budzikur – 17. Bartosz Mudent, 9. Paweł Dąbrowski, 5. Paweł Wojewódzki (56, 18. Dominik Piekutowski), 16. Marek Adamczyk – 20. Damian Rytel (73, 23. Przemysław Jaczewski), 8. Kacper Brewczyński, 19. Łukasz Pucyk, 22. Tomasz Grochowski – 21. Cezary Demianiuk (56, 13. Tomasz Misiowski), 11. Rafał Konasiuk (77, 15. Mariusz Bednarczyk)

Tygrys: 1. Patryk Celej – 20. Radosław Rawski, 3. Marcin Sokołowski, 7. Karol Bakuła, 19. Daniel Kuć – 8. Łukasz Gagaska, 27. Tomasz Płochocki, 4. Dawid Gręziak, 11. Wojciech Bucholc – 13. Kamil Parobczyk, 28. Kamil Stokowski (21, 15. Bartosz Dróżdż)

Żółte kartki: Paweł Dąbrowski 45+1 – Wojciech Bucholc 66

Sędzia: Dariusz Adaśko (Siedlce)

źródło: własne