czwartek, 25 kwietnia 2024r.

Radość o poranku, smutek wieczorem

Siatkarze KPS Jadar Siedlce zagrali dwa pierwsze mecze sparingowe. Zmierzyli się ze spadkowiczem z I ligi, Avią Świdnik. W porannym meczu górą byli siedlczanie, natomiast w wieczornym spotkaniu pewnie zwyciężyli goście.

Pierwsze spotkanie lepiej rozpoczęli świdniczanie, którzy po dwóch setach objęli prowadzenie 2:0. Jednak zawodnicy KPS-u potrafili się pozbierać i kolejne 3 partie i cały mecz należał do nich. W drugim meczu Avia nie pozostawiła złudzeń siedlczanom wygrywając pewnie 4:0. W tym spotkaniu szczególnie szwankowało przyjęcie u gospodarzy. – Wynik jest sprawą drugorzędną, chociaż gra się zawsze po to aby wygrywać. Teraz zaczynamy okres w którym będziemy grali dużo sparingów i to jest nasz najważniejszy cel, żeby się zgrywać. Pracy jest dużo jak widać po dzisiejszych meczach no i teraz tylko granie, granie, granie – powiedział po wieczornym meczu trener KPS-u Maciej Nowak.

Kolejnym etapem przygotowań KPS-u będzie turniej towarzyski w Jaworznie. Turniej odbędzie się w dniach 3-4 września w hali widowiskowo-sportowej MCKiS. Oprócz gospodarzy – Energetyka Jaworzno, rywalami siedlczan będą BBTS Bielsko Biała i Fart Kielce.

Przez najbliższy czas wyłączony z gry będzie libero Paweł Kowal, który podczas jednego z treningów doznał kontuzji stopy.

 

30.08.2011 – Siedlce
10.00
KPS Jadar Siedlce – Avia Świdnik 3:2 (11:25, 18:25, 25:14, 25:22, 15:9)

18.30
KPS Jadar Siedlce – Avia Świdnik 0:4 (22:25, 18:25, 22:25, 19:25)
Trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów.

KPS Jadar wystąpił w składzie: Wroński, Bucki, Kowalczyk, Chwastyniak, Zbierski, Jasiński, Zbucki (libero), oraz Walczykowski, Ranecki, Łęgowski (libero)

W drużynie gości zaprezentował się Piotr Milewski, który jeszcze przed rokiem grała w barwach siedleckiej drużyny.

 

źródło: własne, SPIN Siedlce, foto: Michał Michalski

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;