sobota, 27 kwietnia 2024r.

Bez niespodzianki

Dzisiaj koszykarki MKK Siedlce rozegrały w hali OSiR-u mecz sparingowy. Rywalem podopiecznych Arkadiusza Mazurkiewicza i Teodora Mołłowa był występujący w PLKK Widzew Łódź. Siedlczanki przegrały to spotkanie 48:92.

Łódzkie koszykarki od początku  narzuciły swoje tempo. Przewaga przyjezdnych była bardzo widoczna, a po pierwszej kwarcie było 7:27. W drugiej kwarcie nasze koszykarki próbowały podjąć walkę, ale mądra gra Widzewa nie pozwoliła na zdobycie wielu punktów. Dobre spotkanie rozegrała rozgrywająca gości Natalia Małaszewska. W trzeciej kwarcie siedlczanki grały coraz lepiej, lecz szwankowała skuteczność. Czwarta kwarta była najlepsza w wykonaniu MKK. Nasze zawodniczki zdobyły 18 punktów. W barwach MKK wyróżniającą się zawodniczka była Maja Stachora. Podsumowując siedlecka drużyna walczyła w całym spotkaniu lecz było widać doświadczenie, zgranie i szybkość zespołu Widzewa Łódź. Wszystkie nowe twarze jakie wystąpiły w dzisiejszym meczu w barwach MKK są to nowe nabytki siedleckiego teamu. Ponadto drużynę zasiliła Katarzyna Ćwiklińska.

02.09.11, 17:00 – Siedlce (OSiR)

Sparing: MKK Siedlce – Widzew Łódź 48:92 (7:27, 10:20, 10:27, 21:18) Widzów: 40

MKK: 5. Dominika Paczkowska, 6. Justyna Zalewska 7, 7. Maja Stachora 15, 9. Paulina Czachór, 10. Magda Kowalska 10,  15. Natalia Pajka 4, 19. Katarzyna Agnieszczak 2, 20. Marta Hylewska 10, 21. Agata Pacuszka 2, 22. Kamila Petryka

Widzew: 4. Natalia Małaszewska 9, 5. Daria Dziewulska 2, 7. Leona Jankowska 10, 8. Barbara Głodzka 4, 9. Justyna Okulska 6, 11. Kamila Polit 6, 14. Anna Kolasa 7, 15. Aleksandra Pawlak 14, 17. Kamila Trojanowska 10, 21. Paulina Misiek 2, 22. Anna Tondel 13, 23. Lucyna Kotonowicz 8, 31. Lidia Kopczyk

źródło: własne; foto: Michał Michalski