Praga za mocna

W środę piłkarki MKS Pogoń Siedlce przegrały z utytułowanym zespołem MUKS Praga Warszawa 0:9 (0:5) w ramach drugiej rundy Pucharu Polski.

Wiadomo było, że nie będzie to łatwy mecz dla siedlczanek, biorąc pod uwagę fakt, że rywali to renomowany przeciwnik, który występował swego czasu w Ekstralidze. W zespole warszawskim grają reprezentantki Polski w różnych kategoriach wiekowych a ich doświadczenie, wyszkolenie techniczne i taktyczne zaprocentowało i pozwoliło im odnieść tak wysokie zwycięstwo.

Mimo wysokiej porażki Pogoń grała dobre spotkanie, szczególnie do 34 minuty, jednak już do przerwy losy meczu były rozstrzygnięte. Mając na uwadze mecz ligowy w Krasnymstawie w najbliższy weekend, trener dokonał zmian w zespole, wobec czego na boisku pokazały się młode czternastoletnie dziewczyny. Od 79 minuty Pogoń grała w dziesiątkę, ponieważ Katarzyna Rosa na wskutek odnowienia się kontuzji musiała opuścić boisko a dokonano wszystkich zmian.

07.09.2011, 17.00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Puchar Polski: Pogoń Siedlce – MUKS Praga Warszawa 0:9 (0:5)

Bramki: Grodzka 35,40,Dymitrowicz 41,75, Szybka 38, Lewandowska A. 44, Lewandowska K. 50, Siwińska 77, Żak 85

Pogoń: Kuryłek (46 Matejczuk), Ławecka (55 Kolo), Rosa (79 min kontuzja) Nasiłowska, Mędza, Goś, Białkowska (58 Jasińska), Skibniewska, Lewczuk, Szpura (46 Nadolska), Radzikowska

Następne spotkanie w ramach rozgrywek II Ligi Kobiet z liderem tabeli Kingą Krasnystaw – MKS Pogoń Siedlce zagra w dniu 10.09.2011.

źródło: własne; foto: Michał Strzałkowski