czwartek, 25 kwietnia 2024r.

Puchar Prezesa pojechał do Będzina

Drużyna MKS MOS Będzin pokonała w finale rozgrywek o Puchar Prezesa KPS Siedlce Pekpol Ostrołęka,  zgarniając tym samym główne trofeum.  W spotkaniu o piąte miejsce Ślepsk Suwałki ograł miejscowy Jadar 3:1, w walce o brąz Wanda Kraków pokonała MCKiS Jaworzno.

Spotkanie KPSu rozpoczął złym atakiem Tomasz Obuchowicz, jednak już w następnej akcji ten sam zawodnik wyrównał, a chwilę później jego skuteczny blok dał siedlczanom prowadzenie. Po punktowym bloku występującego wyjątkowo na pozycji atakującego Witolda Chwastyniaka KPS prowadził już 4:2. Pierwszą fazę partii gospodarze zakończyli trzypunktową przewagą 8:5, Ślepsk jednak nie tracił kontaktu z rywalem. Po dwubloku Zbierskiego i Chwastyniaka podopieczni trenera Macieja Nowaka prowadzili już 13:10, a po chwili Zbierski podwyższył tym samym elementem (14:10) – o czas poprosił trener Adam Aleksandrowicz. Po trzydziestosekundowym odpoczynku po raz trzeci z kolei punktował Zbierski, a w kolejnej akcji dobrze blokowali Ranecki i Kowalczyk(16:10). Po udanym przejściu suwałczan ich szkoleniowiec zdecydował się na podwójną zmianę i desygnował do gry Szewczyka i Wasilewskiego, znów skuteczny był jednak Witold Chwastyniak. Ślepsk popełniał gros błędów własnych, które bezlitośnie wykorzystywali świetni na siatce miejscowi (19:11). Pierwszą piłkę setową siedlczanie mieli po autowym ataku Wasilewskiego (24:14). W końcówce serię punktową zaliczył Ślepsk, było już jednak za późno na zmianę wyniku partii – zakończył ją atakiem w aut Rohnka

Na drugiego seta Ślepsk wybiegł w zmienionym składzie, na parkiecie pojawili się Skrzypkowski i Rudzewicz. Punktowy blok szybko dał KPS-owi prowadzenie 3:1, lecz Ślepsk zdołał wyrównać po dobrym ataku Skrzypkowskiego (5:5), ale po zepsutej akcji i nieudanej kiwce Jurkojcia KPS wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (8:5). Także tę przewagę podopieczni trenera Nowaka szybko roztrwonili, a inicjatywę dał Ślepskowi as serwisowy Skrzypkowskiego i nieudane przyjęcie Zbierskiegow kolejnej akcji (8:10) – o czas poprosił Maciej Nowak. Po chwili odpoczynku skutecznie blokował Stępień, mocnym atakiem odpowiedział mu zaś Witold Chwastyniak. Gra zazębiła się i obie strony punktowały naprzemiennie, trzy oczka przewagi zachowywali jednak goście (12:15). Strata siedlczan zmalała po nieudanym przyjęciu zagrywki Jasińskiego przez Dembca (14:15). Remis KPS odzyskał przy stanie 16:16, a chwilę później dobry blok Chwastyniaka  dał jego ekipie prowadzenie (17:16). Po ataku Skrzypkowskiego z drugiej linii w siatkę o czas poprosił trener Aleksandrowicz (19:17). Po chwili odpoczynku jego podopieczni zdobyli cztery oczka z rzędu i odzyskali inicjatywę (19:21), tym razem grę przerwał Maciej Nowak. Po czasie piłkę po rękach rywali w aut wybił Radosław Zbierski. Końcówka należała do Ślepska – dwa błędy w ataku Chwastyniaka zakończyły partię wynikiem 21:25.

Seta trzeciego rozpoczął punktowy blok Ślepska na Mateuszu Jasińskim. Suwałki szybko wyszły na prowadzenie 1:3, a po dobrym ataku Wójcickiego (1:4) o czas poprosił trener Nowak. Po chwili odpoczynku skutecznie zaatakował Zbierski. Siatkarze z północnej Polski nabrali wiatru w żagle i po złym przyjęciu Łęgowskiego, oraz bloku na Chwastyniaku prowadzili już 2:8. Po kolejnej skutecznej akcji Ślepska drugi czas wykorzystał trener miejscowych, po tym zaś po raz kolejny zatrzymany został Witold Chwastyniak, a w kolejnej akcji Radosław Zbierski (2:11). Dopiero skuteczny blok siedlczan pozwolił im zrobić przejście po długiej serii punktowej Ślepska (3:12), przyjezdni jednak nie złożyli broni raz po raz punktując robiących błędy miejscowych (3:14). Kolejnej piłki nie odebrał grający na nie swojej pozycji libero Łęgowski, a siatkarze KPS grali w tej partii bez polotu, ze zwieszonymi głowami. Rozpoczęła się prawdziwa siatkarska samba suwałczan, którzy nie dawali popełniającym gros błędów rywalom najmniejszych szans (7:18). W końcówce zmiany przeprowadził trener Nowak – na libero pojawił się Kamil Zbucki, na korekty było już jednak zbyt późno (15:25).

Czwartą odsłonę rozpoczął zagrywką Wojciech Ranecki. Na pozycji przyjmującego Siedlec Mateusza Jasińskiego zmienił Paweł Łęgowski, na środku bloku zaś Tomasza Obuchowicza zmienił Witold Chwastyniak. Ślepsk kontynuował siatkarską sambę z poprzedniej partii i szybko wyszedł na prowadzenie (1:5), a o czas poprosił trener Nowak. Przerwa nie przyniosła spodziewanego skutku i trener Jadaru zmuszony był do ponownego przerwania gry, gdy jego podopieczni ulegali rywalom 8:14 po złym przyjęciu Zbierskiego. Po chwili odpoczynku dwa kolejne oczka zdobyli miejscowi, na chwilę skracając nieco dystans (10:14). Po asie serwisowym Wójcickiego przewaga gości sięgnęła siedmiu oczek (10:17), co nie przyczyniło się do wzrostu morale siedlczan, którzy ulegli rywalom w czwartej partii do 15 i w całym meczu 1:3.

Po spotkaniu odbyła się dekoracja zdobywców piątego miejsca – Ślepska Suwałki (z powodu wyjazdu zawodnicy nie mogli poczekać do dekoracji). MVP ekipy wybrany został Jakub Radomski.
KPS Jadar Siedlce 1:3 Ślepsk Suwałki (25:17, 21:25, 15:25, 15:25)
KPS Jadar Siedlce: Ranecki, Chwastyniak, Kowalczyk, Zbierski, Obuchowicz, Jasiński, Łęgowski (libero), oraz Walczykowski, Wroński, Zbucki (libero)
Ślepsk Suwałki: Rohnka, Wójcicki, Radomski, Konieczny, Jurkojć, Stępień, Dębiec (libero), oraz Szewczyk, Wasilewski, Rudzewicz, Skrzypkowski, Górski

Mecz o 3. miejsce

MCKiS PKE Energetyk Jawodzno 0:3 Krakowska Akademia Wanda Instal Kraków (18:25, 21:25, 23:25)

Wyjściowe składy:

MCKiS PKE Energetyk Jaworzno: Adamajtis, Kwasowski, Glinka, Żmuda, Kulikowski, Michalski, Sobczak (libero)
Krakowska Akademia Wanda Instal Kraków: Szablewski, Tepling, Soroka, Pić, Domonik, Dzierwa, Mrozowski (libero)

Finał

MKS MOS Interpromex Będzin 3:1 Pekpol Ostrołęka (25:22, 25:20, 20:25, 25:19)

Składy:
Pekpol Ostrołęka: Żyliński, P.Pietkiewicz, Stańczuk, Sacharewicz, Woroniecki, Białek, Mihułka (libero) oraz G. Pietkiewicz, Rutecki, Jacyszyn, Stanisławajtys i Szczygielski
MKS MOS Interpromex Będzin: Zarankiewicz, Kantor, Miller, Syguła, Wójtowicz, Szczygieł, Potera (libero) oraz Łapuszyński, Schmidt, Michalak i Janikowski

Klasyfikacja końcowa turnieju o Puchar Prezesa KPS Siedlce:
1. MKS MOS Interpromex Będzin (MVP: Michał Potera)
2. Pekpol Ostrołęka (MVP: Adrian Mihułka)
3. Krakowska Akademia Wanda Instal Kraków (MVP: Jacek Pić)
4. MCKiS PKE Energetyk Jaworzno (MVP: Adam Michalski)
5. Ślepsk Suwałki (MVP: Jakub Radomski)
6. KPS Jadar Siedlce (MVP: Radosław Zbierski)

 

źródło:  Maciej Szewczyk; foto: Piotr Niciporuk
Artykuł pochodzi ze strony Matchball.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;