niedziela, 19 maja 2024r.

Puchar Świata w Rugby z siedleckim akcentem

Od 9 września w Nowej Zelandii trwa VII Puchar Świata w Rugby, na najważniejszej imprezie owalnej piłki nie mogło zabraknąć siedleckich akcentów.

Od początku miesiąca w Nowej Zelandii przebywa Grzegorz Pliszka, zawodnik i manager drużyny WFS Siedlce Veterans. Zostanie na Wyspach do finału, który zostanie rozegrany 23 października relacjonując imprezę dla wortali www.rugby.siedlce.pl i www.rugbypolska.pl. Grzegorz obejrzy najważniejsze mecze grupowe dwa ćwierćfinały, półfinały i finał Pucharu Świata. Był już m.in. na wieczorze autorskim nowozelandzkiej gwiazdy, Richie McCaw’a, treningach reprezentacji Gruzji i meczu Szkocja – Rumunia.

Siedlecki zawodnik pojawi się także na boisku … tu chwila żeby zastanowić się o kogo chodzi … zgadliście?, jeżeli nie wyjaśniamy. W pierwszym składzie reprezentacji Gruzji zagra Vakhtang Maisuradze reprezentujący obecnie francuski klub Sporting Nazairien Rugby, a w latach 2008-2009 grający w Pogoni Siedlce. Kibicujmy więc Vakhtangowi i reprezentacji Gruzji w meczach 14.09 ze Szkocją, 18.09 z Anglią, 28.09 z Rumunią i 02.10 z Argentyną, ten zespół może okazać się dużą niespodzianką imprezy.
Na zdjęciu Grzegorz Pliszka i Mamuka Gorgadze – najlepszy obcokrajowiec w lidze francuskiej w sezonie 2010-2011

źródło: Jacek Wierzbicki

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;