Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe

W meczu 9. kolejki II ligi Pogoń Siedlce zmierzyła się na wyjeździe z Jeziorakiem Iława. Siedlczanie po zaciętym boju wygrali 2:1 i zdobyli pierwsze punkty w tym sezonie na wyjeździe.

Początek spotkania był wyrównany z lekką przewagą Jezioraka. Piłkarze Pogoni groźniejsze strzały oddali dopiero w 20 minucie za sprawą: Przemysława Rodaka i Chinonso Agu. W 27 minucie Grzegorz Wędzyński z rzutu wolnego uderzył obok bramki. W 32 minucie były piłkarz Pogoni Mohammed Eid wykorzystał dobre dośrodkowanie Piotra Skokowskiego i strzałem głową wyprowadził Jezioraka na prowadzenia. Siedem minut później Robert Kwiatkowski wrzucił w pole karne lecz Jacek Kosmalski minimalnie chybił. Przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarze zmarnowali dobre sytuacje na zdobycie bramki. W drugiej odsłonie, a dokładnie w 51 minucie ponownie Wędzyński niecelnie strzelał z wolnego. W 67 minucie dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia dla gospodarzy marnuje Remigiusz Sobociński. Niewykorzystana akcja zemściła się gdyż bramkę wyrównująca zdobyli Siedlczanie. Wędzyński zagrał piłkę go Kosmalskiego, a ten dośrodkował do Marka Kaliszewskiego, który dobrze zamknął akcję. Dwie minuty później na prowadzenie wyszli biało – niebiescy. Marcin Paczkowski obsłużył prostopadłym podaniem Kosmalskiego, który wykorzystał okazję i wyprowdził nasz zespół na prowadzenie. Od 79 minucie Pogoń grała w osłabieniu. Wędzyński został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. W 88 minucie Dariusz Dziewulski nie wykorzystał dwóch dobrych sytuacji. Pogoń utrzymała ten wynik i wywiozła punkty z Iławy.

14.09.11, 16:00 – Iława (stadion Miejski)

II liga: Jeziorak Iława – Pogoń Siedlce 1:2 (1:0)

Bramki: Mohammed Eid 32 – Marek Kaliszewski 72, Jacek Kosmalski 74

Jeziorak: 1. Dawid Kręt – 5. Dawid Kowalski, 18. Marcin Kalkowski (13, 3. Dariusz Imbiorowicz), 2. Mohammed Eid, 19. Bartosz Sulkowski (80, 10. Arkadiusz Kuciński), 16. Arkadiusz Sedlewski, 6. Piotr Skokowski, 26. Łukasz Pietroń, 11. Arkadiusz Żaglewski (68, 9. Wojciech Figurski), 8. Christian Klein (75, 22. Aleksander Kowalczyk), 7. Remigiusz Sobociński

Pogoń: 1. Paweł Nerek – 15. Paweł Marchel (64,16. Marcin Paczkowski), 23. Grzegorz Krystosiak, 24. Marek Lendzion, 22. Damian Guzek (46, 10. Marek Kaliszewski) – 8. Robert Kwiatkowski, 4. Chinonso Agu, 17. Przemysław Rodak, 7. Grzegorz Wędzyński, 21. Cezary Demianiuk (90, 14. Tomasz Grochowski) – 20. Jacek Kosmalski (84, 5. Dariusz Dziewulski)

Żółte kartki:  Marcin Kalkowski 8, Mohammed Eid 26, Arkadiusz Sedlewski 70 – Jacek Kosmalski 23, Damian Guzek 45, Paweł Marchel 57,Grzegorz Wędzyński 78 i 79, Grzegorz Krystosiak 90+

Czerwona kartka: Grzegorz Wędzyński 79 (za drugą żółtą)

Sędzia: Wojciech Pawilcz (Białystok)