wtorek, 23 lipca 2024r.

Smoliński w kadrze seniorów

Rugbista Pogoni Siedlce, Sebastian Smoliński otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Litwą, który odbędzie się 24 września w Warszawie.

Trener Tomasz Putra po konsultacjach z trenerami klubowymi, powołał na to spotkanie wyłącznie zawodników grających w klubach polskich, choć zabraknie przedstawicieli Budowlanych Łódź S.A., którzy tego dnia świętować będą ślub Tomasza Stępnia. Powołania trafiły do graczy 7 drużyn Ekstraligi i dwóch występujących w I lidze. W tym gronie jest Sebastian Smoliński z Pogoni Siedlce.

Mecz zostanie rozegrany w sobotę 24 września o godz. 13.00 na stadionie warszawskiego AZS AWF przy ulicy Marymonckiej. Będzie to ostatnia szansa na sprawdzenie formy reprezentantów Polski przed jesiennymi meczami z Czechami (15.10 w Nowym Sączu), Mołdawią (12.11 w Kiszyniowie) i Niemcami (19.11 w Gdańsku) w ramach Pucharu Europy Narodów dywizji 1B.

Litwa obecnie zajmuje 38 miejsce w rankingu IRB – cztery oczka niżej niż podopieczni Tomasza Putry. Litwini w rozgrywkach Pucharu Europy Narodów występują w dywizji 2A i po pierwszej rundzie zajmują drugie miejsce ze stratą trzech oczek do reprezentacji Szwecji. Zwycięzca dywizji awansuje do „polskiej” grupy.

Lista powołanych: Grzegorz Janiec, Mariusz Wilczuk,  Sławomir Kaszuba, Jurij Bukhalo (Lechia Gdańsk), Tomasz Gołąb, Wojciech Łukasiewicz (AZS AWF Warszawa), Tomasz Hebda, Paweł Najdek, Mateusz Adamski (Posnania Poznań), Merab Gabunia (Budowlani Łódź), Emil Kowalewski, Tomasz Gasik, Robert Pawelec, Kamil Wydrzyński (Orkan Sochaczew), Stanisław Niedźwiecki, Adrian Chruściel, Wojciech Piotrowicz, Wojciech Król (Budowlani Lublin), Piotr Zeszutek (Ogniwo Sopot), Sebastian Smoliński (Pogoń Siedlce), Łukasz Szostek, Marcin Wilczuk, Rafał Szrejber (Arka Gdynia).

 

źródło: własne, PZRugby; foto: rugby.siedlce.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;