Długodystansowcy na starcie

Siedleccy lekkoatleci w miniony weekend brali udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na dystansie 10km oraz Mistrzostwach Polski w Chodzie Sportowym na dystansie 20 km.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegu na dystansie 10km odbyły się w miejscowości Białe Błota. Szóste miejsce w rywalizacji pań zajęła Beata Pustoła z Pogoni Siedlce. Zwyciężyła Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn).

O medale Mistrzostw Polski w Chodzie Sportowym na dystansie 20 km rywalizowano w Warszawie na Polach Mokotowskich. Zawodnicy WLKS Siedlce uplasowali się w okolicach dziesiątego miejsca. Dziewiąty był Rafał Goławski, dziesiąty Wiesław Pieńkowski, jedenasty Adam Goławski, a tuż za nim Janusz Goławski. Triumfował Rafał Augutyn (Sokół Mielec).

źródło: własne, PZLA