poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Weterani grali we Lwowie

W dniach 16-18 września reprezentacja Polski weteranów wzięła udział w rozgrywanym we Lwowie Międzynarodowym Turnieju Rugby „Karpacka Jesień”, w składzie znalazło się 20 zawodników z 7 klubów.

Decyzja o starcie w imprezie zapadła późno, było mało czasu na przygotowania, ekipa była więc mniej liczna niż w Poczdamie, a skład ukształtował się dopiero trzy dni przed wyjazdem opierając się na zawodnikach drużyny WFS Siedlce Veterans.

Pierwsze spotkanie Polacy rozegrali z Politechniką Kijów, stołeczny zespół objął prowadzenie 5:0, ale kilka minut później było 5:5 po akcji młyna zakończonej przyłożeniem Wojciecha Plichty. W końcówce zespół z Kijowa przebił się skrzydłem ustalając wynik na 10:5. Mecz z Odetskowym Rugbowym Bractwem rozpoczął się punktami zdobytymi po akcji Piotra Płoszaja, wynik 5:0 utrzymał się do ostatniej minuty meczu, kiedy po serii karnych rywale zdobyli przyłożenie na 5:5 sędzia zakończył mecz. Z kolei w meczu z Siwymi Łbami (tak od tego roku nazywa się drużyna lwowskich weteranów) bezpunktowy remis utrzymywał się do końcowych minut spotkania, gospodarze zdołali przełamać jednak Polską obronę i zdobyć zwycięskie przyłożenie. Ostatecznie Polacy wrócili ze Lwowa „na tarczy”, ale swojej postawy nie muszą się wstydzić. Widoczna była różnica między zachodnim i wschodnim rugby, Niemcy czy Włosi bawili się grając w rugby, na Ukrainie zabawa jest po meczu, a na boisku twarda walka do ostatniego gwizdka.

W imprezie wzięło udział 8 drużyn, z tego 4 w turnieju głównym. Drużyny złożone z zawodników powyżej lat pięćdziesięciu, Złoci Kozacy Kijów i Galiccy Kozacy Lwów rozegrały mecz zakończony zwycięstwem stołecznego zespołu 15:5, swoje mecze rozgrywali też juniorzy Sokoła Lwów i RC Tarnopol.

Na bankiecie wymieniano wrażenia z turnieju, śpiewano też polskie i ukraińskie piosenki, a najpopularniejszą była kresowa ballada „Hej Sokoły” wykonywana jednocześnie w dwóch językach. Nasz zespół otrzymał zaproszenia do złożenia wizyt w Odessie i Kijowie. Rugbiści mieli też czas na zwiedzenie lwowskiej starówki i cmentarza Łyczakowskiego.

Wyniki: Politechnika Kijów – Poland Veterans 10:5 (5:5); punkty- Wojciech Plichta 5; Siwe Łby Lwów – ORB Odessa 0:0; Poland Veterans – ORB Odessa 5:5 (5:0), punkty- Piotr Płoszaj 5; Siwe Łby Lwów – Politechnika Kijów 10:10; Politechnika Kijów – ORB Odessa 10:10; Siwe Łby Lwów – Poland Veterans 5:0 (0:0).

Kolejność końcowa: 1. Politechnika Kijów 7 30-25;
2. Siwe Łby Lwów 7 15-10;
3.Odetskowe Rugbowe Bractwo Odessa 6 15-15;
4. Poland Veterans 4 10-20.

W reprezentacji Polski weteranów zagrali: Artur Adamczyk, Tomasz Barczak, Jan Czyż, Paweł Kuligowski, Paweł Narojek, Wojciech Plichta, Andrzej Sisik (kapitan), Michał Szczech, Jacek Wierzbicki, Bartosz Zagalski i Daniel Zychowicz.

Jacek Wierzbicki

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;