sobota, 20 kwietnia 2024r.

Skromne zwycięstwo

W dzisiejszym spotkaniu Pogoń Siedlce odniosła skromne wyjazdowe zwycięstwo na Sokołem Sokółka 1:0 (0:0). Bramkę dającą komplet punktów strzelił będący ostatnio w świetnej formie Jacek Kosmalski.

Pogoń przystąpiła do meczu wzmocniona Grzegorzem Krystosiakiem, który powrócił po pauzie za kartki. Siedlczanie już od pierwszych minut dyktowali warunki gry. Już w ósmej minucie Jacek Kosmalski po faulu na Marcinie Paczkowskim mocnym i celnym strzałem mógł dać prowadzenie gościom, lecz w tej sytuacji bezbłędny był bramkarz Sokoła Jakub Serafin. Dziesięć minut później piłkarze z Sokółki mogli otworzyć wynik spotkania, po centrze w pole karne Wojciech Zalewski strzelił głową obok bramki. Kilka minut później Kosmalski po podaniu od Marka Kaliszewskiego strzelił w poprzeczkę. Chwilę później Marcin Paczkowski strzałem z ok. 40m  podobnie jak poprzednik trafia w poprzeczkę. W 41 minucie najlepszą okazje w pierwszej połowie po sytuacji sam na sam marnuje Jacek Kosmalski. Druga część spotkania przebiegała podobnie jak pierwsza pod dyktando gości. Siedlczanie mieli kilka dobrych sytuacji na zdobycie bramki których nie wykorzystali m.in. Marcin Paczkowski i Adam Czerkas. W 61 minucie nasz najskuteczniejszy strzelec Jacek Kosmalski otworzył wynik spotkania, a jak się później okazało także go ustalił. Po akcji Adama Czerkasa i strzale Cezarego Demianiuka Kosmalski umieszcza piłkę w siatce. W końcówce spotkania świetną okazje na podwyższenie wyniku spotkania miał debiutujący w drugiej lidze Rafał Konasiuk, który po podaniu od Adama Czerkasa nie trafił w bramkę. Następny mecz Pogoń rozegra w Siedlcach gdzie podejmie jedenastą w tabeli Resovię. Spotkanie odbędzie się 1 października o godzinie 16:00 na stadionie ROSRRiT.

24.09.11, 15:00 – Sokółka

II liga: Sokół Sokółka – Pogoń Siedlce 0:1 (0:0) Widzów: 50

Bramka: Jacek Kosmalski 61

Sokół: Jakb Serafin – Kamil Czeremcha, Paweł Naliwajko, Emil Pracz, Łukasz Sołowiej (85 Karol Kosiński), Wojciech Zalewski, Mariusz Dzienis, Filip Jurczuk (67 Maciej Orpik), Kamil Wojtkielewicz, Piotr Andrzejewski (85 Marcin Woronowicz)

Pogoń: 1. Paweł Nerek – 8. Robert Kwiatkowski, 23. Grzegorz Krystosiak, 24. Marek Lendzion, 22. Damian Guzek – 10. Marek Kaliszewski (54, 9. Adam Czerkas), 4. Chinonso Agu, 17. Przemysław Rodak, 11. Marcin Paczkowski (83, 16. Rafał Konasiuk), 21. Cezary Demianiuk – 20. Jacek Kosmalski (88, 5. Dariusz Dziewulski)

Żółta kartka: Przemysław Rodak 69

Sędzia: Tomasz Tobiański (Gdańsk)

Piłkarz meczu: Jacek Kosmalski