Porażka SKK z Polonią daje 4. miejsce

Ostatni mecz SKK podczas turnieju towarzyskiego w Krośnie miał być formalnością. Siedlczanie podejmowali najsłabiej grającą Polonię Przemyśl a jednak musieli uznać wyższość rywala. Turniej wygrał Sokół Łańcut a SKK zajął 4. miejsce.

Miłe złego początki – tak w skrócie możnaby podsumować dzisiejszy mecz SKK z Polonią, Po pierwszej kwarcie wygranej przez siedlczan 32:24, nic nie wskazywało na jakiekolwiek problemy w dalszej części spotkania. Druga kwarta wygrana przez przemyślan była już ostrzeżeniem dla podopiecznych Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka. Po przerwie SKK ponownie wrócił do swojego grania i uzyskał przewagę. Wszystko wskazywało, że nasi koszykarze nie oddadzą zwycięstwa. W pewnym momencie coś się zacięło. Siedlczanie nie skończyli kilku akcji pod koszem co skrzętnie wykorzystała Polonia, która się nie pomyliła. – Mieliśmy akcje, które trzeba było skończyć. Tak się nie stało i to my zostaliśmy wypunktowani – powiedział Wiesław Głuszczak. Drużynie SKK dał się wówczas we znaki Hubert Mazur trafiający i za 2 i za 3 punkty. Po regulaminowym czasie gry to przemyślanie mogli cieszyć się z jedynego zwycięstwa w tym turnieju, które pozwoliło im zająć 3. miejsce. SKK po raz kolejny zakończył turniej towarzyski na ostatnim miejscu. Cały turniej wygrali gracze z Łańcuta.

W dzisiejszym meczu w naszym zespole nie zagrali Michał Przybylski i Jacek Czyż, którzy narzekali na drobne urazy.