Sudety zdobyte

Koszykarze SKK Siedlce w pierwszym meczu nowego sezonu I ligi wygrali w Jeleniej Górze z beniaminkiem, Sudetami 64:52. Takiej inauguracji oczekiwaliśmy!

Znakomicie rozpoczęli sezon koszykarze SKK Siedlce. Z wyprawy do dalekiej Jeleniej Góry wracają szczęśliwi bo ze zwycięstwem. Od samego początku meczu nasi koszykarze prowadzili i sukcesywnie powiększali przewagę, grając bardzo konsekwentnie i nie pozwalając na wiele gospodarzom. Jedynie w siódmej i dwunastej minucie Sudetom udawało się wyrównywać stan meczu. Poza tym to SKK rządził i wykorzystał słabość jeleniogórzan, który okazali się słabsi praktycznie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Decydujący dla losów meczu był początek czwartej kwarty, kiedy to nasz zespół wyszedł na 14-punktowe prowadzenie.  Większe doświadczenie i ogranie na I-ligowym poziomie sprawiło, że siedlczanie utrzymali ten dystans i ostatecznie wygrali.
Widać, że niestabilna sytuacja w klubie z jeleniej Góry chyba miała wpływ na poczynania zawodników. Przypomnijmy, że występ Sudetów w I lidze, jeszcze jakiś czas temu stał pod dużym znakiem zapytania. Liderem drużyny był dziś Łukasz Niesobski, zdobywca 24 punktów. Ale nie zdały się na wiele wobec solidnej gry SKK. Kapitalne zawody zagrał Adrian Czerwonka, który do spółki z Pawłem Kowalczukiem rządzili pod koszem. We dwóch zdobyli ponad połowę punktów całego zespołu. Warto zwrócić uwagę na małą zdobycz punktów gospodarzy (tylko 52 punkty) co po części wiąże się ze słabą skutecznością rzutową ale nie bez znaczenia pozostaje bardzo dobra gra w obronie Siedleckiego Klubu Koszykówki.

I liga mężczyzn

1. kolejka
Sudety Jelenia Góra – SKK Siedlce 52:64 (12:14, 13:14, 12:16, 15:20)
SKK: Adrian Czerwonka 20 (6 zbiórek), Paweł Kowalczuk 13 (1×3), Michał Przybylski 9, Kamil Sulima 8 (1×3), Marcin Nędzi 7 (7 zbiórek), Radosław Basiński 5 (1×3), Rafał Wójcicki 2, Maciej Kotwicki, Mateusz Bal, Miłosz Warecki.