Wicemistrzynie w Siedlcach

Przed dwa dni w siłowni WLKS w Siedlcach najsilniejsze panie rywalizowały o medale 18. Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. Tradycyjnie nie obyło się bez sukcesów zawodniczek WLKS Siedlce.

Siedlczanki prowadzone przez znany w naszym środowisku duet: Danuta i Ryszard Soćko oraz Dawida Fertykowskiego podczas mistrzostw zdobyły w sumie 4 medale: 3 srebrne, i 1 brązowy. Na drugim stopniu podium stanęły: Wioleta Jastrzębska w kat. 48kg – 146kg (64+82) – 222,98pkt, Dominika Misterska-Zasowska w kat. 63kg – 198kg (89+109) – 250,26 oraz Katarzyna Lisewska w kat. 75kg – 200 (91+109) – 225,96pkt. Brązowy medal zdobyła Joanna Gryczka w kat. 63kg – 178kg (81+97) – 221,06pkt (wszystkie WLKS Siedlce).

Dzięki dobrej postawie, WLKS został najlepszą ekipą klubową 18. Mistrzostw Polski seniorek. W klasyfikacji województw najlepsze było mazowieckie, przed lubelskim i dolnośląskim. W klasyfikacji Sinclaira wygrała Marzena Karpińska (LKS Znicz Biłograj). Na szóstym miejscu znalazła się Dominika Misterska-Zasowska.

Wyniki Mistrzostw Polski były zaliczane jednocześnie do Drużynowych Mistrzostw Polski za rok 2011. WLKS Siedlce zdobył tytuł wicemistrza Polski. Siedlecki klub występował w składzie: Dominika Misterska-Zasowska, Wioleta Jastrzębska, Katarzyna Lisewska,  Joanna Gryczka, Marcela Urda. Drużynowym mistrzem Polski kobiet została Mazovia Ciechanów. Na najniższym stopniu podium znalazł się Znicz Biłgoraj.