W poszukiwaniu śniegu

Anna Staręga zdobyła Puchar Polski 2011 w zakończonym sezonie startów na nartorolkach.

Podczas gdy sezon halowy w pełni warto wybiec w przyszłość do sezonu zimowego, który zbliża się wielkimi krokami. Narciarze UKS Rawa Siedlce wchodzą w decydujący okres przygotowań do sezonu. Podopieczni trenera Grzegorza Staręgi zakończyli starty na nartorolkach, ale w oczekiwaniu na pierwszy śnieg nadal jest to jeden z głównych elementów treningu. Zawodniczki Rawy świetnie radziły sobie w presezonie i zajęły wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej. Zdobywczynią Pucharu Polski 2011 została Anna Staręga, trzeci stopień podium przypadł Oli Prekurat. Drugie miejsce wśród juniorek zajęła Anna Bielecka. W nartorolkowym Pucharze Polski nie startowali wszyscy zawodnicy, ponieważ nie była to jednostka treningowa. Trener Staręga ocenia starty pozytywnie i podkreśla rosnące zainteresowanie narciarstwem – Starty na nartorolkach były dobrym poligonem doświadczalnym dla młodych zawodników, którzy mieli szansę sprawdzić się na tle reszty Polski i wypadli dobrze. Widać rosnące zainteresowanie narciarstwem, główną przyczyną tego trendu są wyniki Justyny Kowalczyk.

Narciarze z Siedlec wybiorą się na lodowiec Dachstein w Ramsau. Pierwsza grupa ma zaplanowany wyjazd na 21 października, natomiast druga (liczna 15-osobowa) grupa na 4 listopada. Obie grupy spędzą na lodowcu 9 dni. Trener Staręga liczy, że gdy druga grupa wróci, to w Polsce będą już warunki do trenowania. W połowie listopada Anna i Maciej Staręgowie będą startować w Skandynawii. Maciej, który jest członkiem kadry narodowej już trenuje na lodowcu. 10 i 11 grudnia w Górnych Miseczkach (Czechy) odbędą się zawody FIS, w których utalentowane rodzeństwo weźmie udział. Oby sezon właściwy obfitował w sukcesy, równie mocno jak ten na nartorolkach i sezon 2010/11.