czwartek, 23 maja 2024r.

Powalczyć o Londyn

Dominika Misterska-Zasowska z WLKS Siedlce znalazła się w kadrze reprezentacji narodowej kobiet w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Paryżu.

Trenerzy kadr narodowych w podnoszeniu ciężarów kobiet – Ryszard Soćko i mężczyzn – Mirosław Choroś zdecydowali, że w składzie zespołu na rozpoczynające się 5 listopada w Paryżu mistrzostwa świata, znalazło się siedem zawodniczek i ośmiu zawodników.

W reprezentacji znalazły się Marzena Karpińska (48 kg, Znicz Biłgoraj), Anna Łochowska (53, MKS Zielona Góra), Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (58, Zawisza Bydgoszcz), Dominika Misterska-Zasowska (63, WLKS Siedlce Iganie Nowe), Anna Leśniewska (63, Mazovia Ciechanów), Ewa Mizdal (69, Unia Hrubieszów), Marieta Gotfryd (69, Tytan Oława) oraz rezerwowa Sabina Bagińska (+75, Horyzont Mełno).

W ekipie mężczyzn są Damian Kuczyński (69 kg, Budowlani Opole), Krzysztof Zwarycz (77, Flota Gdynia), Krzysztof Szramiak (77, Budowlani Opole), Adrian Zieliński (85, Tarpan Mrocza), Arsen Kasabijew (94, Górnik Polkowice), Sylwester Kołecki (94, Górnik Polkowice), Bartłomiej Bonk (105, Budowlani Opole), Kornel Czekiel (+105, Budowlani Opole), a w rezerwie Paweł Koszałka (94, Budowlani Opole).

W Paryżu nie wystartuje mistrz świata w kategorii 105 kg Marcin Dołęga (Zawisza Bydgoszcz), który w ostatnią sobotę przeszedł operację prawego barku i po zakończeniu dwumiesięcznej rehabilitacji od początku 2012 roku rozpocznie przygotowania do startu w Londynie.

Mistrzostwa globu są ostatnim etapem kwalifikacji do igrzysk w Londynie.

 

źródło: własne / Sportowe Fakty; foto: Polska Sztanga

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;