Remis siedleckich szczypiornistów

Piłkarze ręczni Prusa Siedlce zremisowali grając tak jak przed tygodniem w Puławach z miejscową Bursą 28:28.

Od początku Bursa ruszyła do ataków. Spotkanie zupełnie różniło się od tego sprzed tygodnia. Na parkiecie pojawiła się zupełnie inna drużyna – zdeterminowana i gotowa na wszystko byleby tylko pokonać lidera III ligi z Siedlec. Pierwsza połowa praktycznie przebiegała pod dyktando drużyny gospodarzy, którzy schodzili na przerwę z przewagą 3 bramek. Na drugą połowę Prus wyszedł zdeterminowany i skoncentrowany na odrabianiu strat. Wszystko układało się bardzo dobrze do stanu 16:18 dla siedlczan, kiedy to zapadły niezrozumiałe decyzje sędziowskie. Przy stanie 18:18 w jednym momencie sędziowie wyrzucili kolejno dwóch, a następnie trzeciego zawodnika Prusa. Mimo takiego osłabienia udało się nie stracić wielu bramek. Mecz stawał się coraz bardziej zacięty. Walka o piłkę odbywała się nawet w parterze, a bramki padały raz dla jednej, raz drugiej strony. W końcówce podczas agresywnej walki i piłkę Prus wyszedł na jednobramkowe prowadzenie. Najwięcej kontrowersji przyniosła praktycznie ostatnia akcja. Ostania minuta, zawodnik gospodarzy wbiega na zawodnika z Siedlec, oddaje rzut niecelny, sędziowie wskazują na rzut karny (jak najbardziej słuszny). Zawodnik gospodarzy trafia w poprzeczkę, wywiązuje się walka o piłkę, przechwytują ją gospodarze rzucają i nie trafiają. I w tym momencie pani sędzina z wiadomych tylko sobie przyczyn dyktuje kolejny rzut karny. Gospodarze wyrównują, a nam zabrakło już czasu na rzucenie kolejnej bramki. W przypadku takiego sędziowania, jestem zadowolony z wyniku. Moglibyśmy wrócić z Puław bez punktu – całe szczęście udało się go wywalczyć – powiedział trener Prusa Michał Kluczek.