Cyprian Grzęda trzeci na świecie

Zawodnik TKKF Siedlce Cyprian Grzęda zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w kick-boxingu.

Cyprian Grzęda startujący w wadze 89 kg zajął 3 miejsce w technice kick-light. Mistrzostwa Świata rozgrywane były od 26 do 29 października w macedońskim Skopje. Polak zajął miejsce na podium ex-aequo z Francuzem Richardem Lepinayem. Mistrzem Świata został Włoch Andrea Ceresoli. Srebrny medal przypadł w udziale Franzowi Gruberowi (Szwajcaria). Mistrzostwa w stolicy Macedonii były niezwykle udane dla całej reprezentacji Polski, która zajęła 2 miejsce w klasyfikacji medalowej zawodów (6 złotych, 6 srebrnych i 17 brązowych medali), biorąc pod uwagi wszystkie dyscypliny. Dobrze w zawodach wypadł także inny zawodnik siedleckiego TKKF Bartek Ożarek.

Opinia:
Cyprian Grzęda: Impreza została przygotowana wzorcowo. Polska ekipa zaprezentowała się wspaniale. Jeśli chodzi o przyszłość to dalsze treningi mają pomóc w osiągnięciu celu, którym jest wywalczenie powołania na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy.

źródło: własne / pzkickboxing.pl