wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Faworyt nie zawiódł

W pierwszej kolejce rundy wiosennej II ligi Pogoń Siedlce przegrała z mierzącym w awans OKS-em 1945 Olsztyn 0:3.

Siedlczanie spotkanie rozpoczęli nerwowo. W dużej mierze przyczyną była słaba komunikacja defensywy Pogoni z bramkarzem – Jackiem Kozaczyńskim juniorem. Już w 5 minucie biało – niebiescy stracili bramkę. Łukasz Suchocki dośrodkował w pole karne, jeden z naszych obrońców popełnił błąd i podał wprost pod nogi Piotra Łysiaka, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce. Dwie minuty później, ponownie Łysiak miał dobrą sytuację, lecz obronił Kozaczyński junior. Gospodarze grali bardzo ofensywnie i próbowali podwyższyć wynik. W 18 minucie Cezary Demianiuk strzelił w golkipera gości Piotra Skibę. W 20 minucie Suchocki dośrodkowywał w pole karne, ale piłkę na róg wybił Grzegorz Krystosiak. W 24 minucie Mariusz Marczak po indywidualnej akcji przewrócił się w polu karnym, ale sędzia nie podyktował „11”.  W 30 minucie Krzysztof Filipek próbował strzelać z dystansu, lecz jego strzał był bardzo chybiony. Chwilę później po strzale piłkarza OKS-u Kozaczyński wypuścił piłkę z rąk, mimo to dobitka była niecelna. W 32 minucie bardzo słabe wybicie siedleckiego golkipera i Filipek staje przed szansą podwyższenia wyniku, ale Kozaczyński naprawia swój błąd broniąc strzał. W 36 minucie po akcji Szaraniec – Filipek, ten drugi uderzył minimalnie obok bramki. W 37 minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Janusz Bucholc podał do Suchockiego, a jego uderzenie przeciął Filipek, który zdobył dziesiątą bramkę w lidze. W 41 minucie bardzo ładny strzał Demianiuka, lecz piłka trafiła w słupek. Pod koniec pierwszej odsłony jeszcze jedno dośrodkowanie w pole karne Pogoni, ale strzał Suchockiego okazał się niecelny. W 47 minucie koszmarny błąd Kozaczyńskiego, na szczęście futbolówkę z linii bramkowej wybił Marek Lendzion. W 50 minucie gospodarze rozegrali dobrą akcję, jednak strzał był w naszego obrońcę. Kilka minut później było 3:0. W 54 minucie Filipek dostał piłkę w polu karnym i bez problemu zdobył gola. W 69 minucie Adam Czerkas, tuż po wejściu na boisko, strzelił z ostrego kąta, ale obronił Skiba. Chwilę później Przemysław Rodak podał do Marczaka, a ten zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, jednak futbolówka poleciała obok bramki. W 73 minucie strzał Czerkasa z rzutu wolnego na raty broni bramkarz gospodarzy. W 81 minucie dośrodkowanie do Pawła Baranowskiego, lecz ten uderza obok bramki. Minutę później Marczak strzelał z rzutu wolnego, bramkarz wybił piłkę przed siebie, mimo to żaden z naszych piłkarzy nie dobił futbolówki do bramki. W 85 minucie Czerkas wywalczył rzut rożny, który wykonywał Marcin Paczkowski, jednak dośrodkowanie było nieskuteczne. Minutę przed końcem Marczak z wolnego uderzył wysoko nad bramką. W doliczonym czasie gry Filipek i Łysiak zmarnowali bardzo dobre sytuacje na bramkę.

5.11.11, 13:00 – Olsztyn (Stadion OSiR)

II liga: OKS 1945 Olsztyn – Pogoń Siedlce 3:0  (2:0)

Bramki: Piotr Łysiak 5, Krzysztof Filipek 37,54

OKS: 82. Piotr Skiba – 23. Arkadiusz Koprucki, 5. Paweł Baranowski, 18. Janusz Bucholc, 16. Bartosz Szaraniec, 20. Michał Świderski, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 6. Krzysztof Filipek, 9. Łukasz Suchocki, 14. Piotr Łysiak

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski, 23. Grzegorz Krystosiak, 3. Marek Lendzion, 22. Damian Guzek – 5. Daiusz Dziewulski (69, 15. Paweł Marchel), 17. Przemysław Rodak, 7. Marcin Paczkowski (90+1, 10. Marek Adamczyk), 14. Mariusz Marczak, 21. Cezary Demianiuk (58, 16. Rafał Konasiuk) – 20. Jacek Kosmalski (68, 9. Adam Czerkas)

Żółte kartki: Paweł Baranowski 72 –  Grzegorz Krystosiak 24, Damian Guzek 75

Sędzia: Robert Podlecki (Lublin)

Piłkarz meczu: Krzysztof Filipek (OKS 1945 Olsztyn)