ZreSTARTowali się (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce przełamali się. W meczu 6. kolejki I ligi siedlczanie pokonali Start Lublin 85:64.

Kibice długo wyczekiwali wygranej swoich ulubieńców. Dziś SKK zdobył w końcu komplet punktów i to w przekonującym stylu.

Siedlczanie już od początku meczu uzyskali przewagę i dominowali na parkiecie. Goście byli nieskuteczni pod koszem a pierwsze punkty z akcji zdobyli  dopiero w 6 minucie, kiedy SKK prowadził 11:3. Lublinianie zmniejszali dystans celnymi rzutami za 3. Po pierwszej kwarcie było 26:20 dla gospodarzy. W tej części gry w drużynie SKK brylował Michał Przybylski.

Drugą kwartę lublinianie zaczęli na tyle dobrze, że w 16 minucie zmniejszyli straty (31:27). Wtedy do głosu doszedł nasz zespół. Skuteczne akcje Pawła Kowalczuka i Michała Przybylskiego przy dobrym rozgrywaniu Radosława Basińskiego przyniosły efekt. Przyzwoita gra SKK przy słabej dyspozycji gości sprawiła, że do przerwy zespół prowadzony przez Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka schodził z 15-punktową zaliczką.

Trzecia kwarta była wyrównana. Goście dalej imponowali celnymi „trójkami”. I w głównej mierze dzięki nim zmniejszali dystans do naszych graczy. Pod koszem „szalał” Łukasz Ratajczak. Wprawdzie goście wygrali tę część gry, ale w kolejnej odsłonie meczu nie mieli już za wiele do powiedzenia.

Doskonała gra w obronie SKK sprawiła, że lublinianie dopiero w 5 minucie tej kwarty oddali celny rzut a było już 71:56. Przewaga siedleckich koszykarzy rosła z każdą minutą. Bezradny Start nie był w stanie przeciwstawić się gospodarzom, u których szczelna obrona sprawiała, że lublinianie rzucali z nieprzygotowanych pozycji, popełniali proste błędy i nie ustrzegli się strat. Końcowy sukces SKK jest jak najbardziej zasłużony. Cieszy fakt, że zdobycze punktowe w naszym zespole porozkładały się na kilku zawodników. Siedlczanie wygrali dziś walkę na tablicach i lepiej bronili. Słabiej wyglądała gra na obwodzie i celność w rzutach za 3 punkty. Goście z Lublina z kolei zaprezentowali niską skuteczność rzutową za 2 (ok. 30%) a jedynym elementem, którym imponowali to rzuty za 3 punkty (10 razy w meczu).

Wysokie zwycięstwo 85:64 osłodziło kibicom smak goryczy po ostatnich porażkach. Miejmy nadzieję, że jest to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami w lidze. Po drodze SKK zagra mecz w I rundzie Pucharze Polski (9 listopada) a rywalem będzie Księżak Łowicz. Mecz w Łowiczu o 19.30.

5.11.2011, 18.00 – Siedlce (Hala OSiR)
I liga: SKK Siedlce – Start Lublin 85:64 (26:20, 20:11, 17:23, 22:10)

SKK: 5. Kamil Sulima 15 (3×3), 6. Michał Przybylski 14 (9 zbiórek), 7. Rafał Wójcicki 10, 8. Radosław Basiński 9 (9 asyst, 4 przechwyty), 10. Maciej Kotwicki, 11. Miłosz Warecki, 12. Jacek Czyż 2, 15. Paweł Kowalczuk 12 (3 bloki), 16. Karol Chomka, 17. Łukasz Ratajczak 15 (8 zbiórek), 18. Bartosz Rafał, 21. Marcin Nędzi 8

Start: 4. Sergiusz Prażmo, 12, 5. Adam Myśliwiec 3, 6. Rafał Król 7, 7. Sebastian Szymański 5, 9. Kamil Michalski 4, 10. Michał Aleksandrowicz 5, 11. Rafał Sobiło 11, 15. Adam Pawelec, 17. Paweł Kowalski 17, 19. Mateusz Gazarkiewicz