niedziela, 19 maja 2024r.

Trójka do zera

W meczu 15 kolejki Ligi okręgowej Pogoń II Siedlce na własnym boisku podejmowała wyżej notowaną Mazovię Mińsk Mazowiecki. Spotkanie miało wyrównany przebieg, lecz zwycięzcą zostali siedlczanie.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Już w 6 minucie Marek Adamczyk po podaniu od Adama Czerkasa miał szansę dać prowadzenie gospodarzom, lecz nie trafił w piłkę. Dwie minuty później Marcin Adamiak po silnym strzale przeciwnika sparował piłkę wprost pod nogi Rafała Słowika, który nie trafił na pustą bramkę. W 35 minucie Marek Adamczyk podał do Rafała Konasiuka, lecz ten nie zdążył dobiec do piłki, która opuściła boisko. Trzy minuty później Czerkas po podaniu od Konasiuka oddał celny strzał na bramkę Piotra Rumaka, który wybił piłkę na róg. Druga połowa to optyczna przewaga rezerw Pogoni. W 54 minucie po indywidualnej akcji Adama Czerkasa prawą stroną boiska i dośrodkowaniu w pole karne padła pierwsza bramka. Strzelcem został Tomasz Misiowski. Dwie minuty później idealnej sytuacji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Rafał Konasiuk, który z kilku metrów nie trafił na pustą bramkę. W 75 minucie ponownie akcja Czerkas – Misiowski i ponownie na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec „dwójki”. W 89 minucie po indywidualnej akcji Czerkas zdobył trzecią i zarazem ostatnią bramkę w tym spotkaniu. Tym zwycięstwem Pogoń II zakończyła ligowe występy w rundzie jesiennej sezonu 2011/12.

Opinia po meczu Pogoń II – Mazovia:

Damian Rytel: W pierwszej połowie mieliśmy dużą dziurę w środku pola, dzięki czemu przeciwnicy przejmowali piłkę i oddawali strzały. W drugiej połowie poukładaliśmy grę, wyprowadziliśmy trzy kontry, z których zdobyliśmy bramki i trzy punkty.

 

06.11.11, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Liga okręgowa: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:0 (0:0) Widzów: 70

Bramki: Tomasz Misiowski 54, 75, Adam Czerkas 89

Pogoń II: 1. Marcin Adamiak – 5. Paweł Wojewódzki (46, 14. Adam Chojecki), 20. Dominik Piekutowski, 15. Paweł Marchel, 6. Paweł Dąbrowski – 7. Damian Rytel, 8. Kacper Brewczyński (46, 13. Tomasz Misiowski), 18. Łukasz Pucyk (66, 16. Mateusz Prokurat), 19. Marek Adamczyk (78, 17. Jakub Jurek) – 9. Adam Czerkas, 11. Rafał Konasiuk

Mazovia: 12. Piotr Rumak – 20. Robert Przyborowski, 16. Arkadiusz Mróz, 4. Alan Grabek, 3. Michał Kozłowski – 9. Łukasz Sęk, 13. Robert Stelmach, 10. Bartosz Kozakiewicz, 18. Patryk Halaburda – 7. Jakub Gańko (88, 6. Jakub Popławski), 11. Rafał Słowik

Zawodnik meczu: Tomasz Misiowski

Sędzia: Dariusz Adaśko (Siedlce)

Pozostałe wyniki 15 kolejki:

LKS Ostrówek 2-5 Naprzód Skórzec
Orzeł Łosice 2-1 Zorza
Orzeł Unin 2-2 Zryw Sobolew
Victoria Kałuszyn

7-1

Sęp Żelechów
MKS Małkinia (Małkinia Górna) 1-5 Tygrys Huta Mińska
ŁKS Łochów 3-0  Korona Olszyc
Pogoń II Siedlce

3-0

Mazovia Mińsk Mazowiecki
Czarni Węgrów 2-1 Wilga Miastków

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;