środa, 6 grudnia 2023r.

Złote Kolce

W bydgoskiej Operze Nova odbyło się podsumowanie 42 rankingu Złotych Kolców na najlepszych lekkoatletów Polski w 2011 roku. Dostrzeżono także lekkoatletów przedstawicieli naszego regionu.


Wśród mężczyzn triumfował mistrz świata, tyczkarz Paweł Wojciechowski z Zawiszy Bydgoszcz. W gronie kobiet najlepsza okazała się siedmioboistka Karolina Tymińska z SKLA Sopot. Na szóstej pozycji sklasyfikowano zaś biegaczkę Lidię Chojecką z Pogoni Siedlce.

Wśród nominowanych do tytułu Niespodzianka Roku był także Tomasz Jaszczuk z Pogoni Siedlce, srebrny medalista Mistrzostw Europy, jednak w tej kategorii wygrał bezapelacyjnie Paweł Wojciechowski.

 

Do klasyfikacji Złotych Kolców liczą się punkty, które przyznawane są zawodniczkom i zawodnikom m.in. za miejsca w najważniejszych imprezach międzynarodowych i krajowych oraz za wyniki.

Triumfatorami pierwszej edycji rankingu w roku 1970 była rekordzistka świata w biegu na 100 m przez płotki Teresa Sukniewicz oraz halowy mistrz Europy na 1500 m Henryk Szordykowski.

 

źródło: własne, PZLA

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;