Zakopane nadzieje

SKK Siedlce przegrywa na Dolnym Śląsku. Radość pucharowej wygranej znów przyćmiewa smutek po porażce. SKK Siedlce – MKS Dąbrowa Górnicza 71:51.

Nasi koszykarze po raz kolejny nie sprostali wyżej notowanemu rywalowi. Pierwsza połowa nie wskazywała na końcową wysoką porażkę. Fragmenty dobre gry były, kiedy to nasi koszykarze walczyli jak równy  równym. Gospodarze od początku meczu prowadzili, ale SKK potrafił odrabiać straty. Znamienny jest zwłaszcza „wycinek” spotkania od 15 do 22 minuty, gdy nasz zespół z wyniku 19:31, potrafił wyciągnąć na 29:31. Gdyby udało się wyrównać, kto wie czy losy meczu potoczyły się tak jak się potoczyły. Od tej chwili dąbrowianie zaczęli dominować i na więcej nie było stać Siedleckiego Klubu Koszykówki. Przed ostatnią kwartą siedlczanie musieli walczyć bez Pawła Kowalczuka, który „złapał” 5 fauli. Nie udało się nawiązać równorzędnej walki, stąd też końcowe rozmiary porażki. Pewni swego miejscowi grali spokojnie i wygrali pewnie i zdecydowanie.

12.11.2011, 18.00 – Dąbrowa Górnicza
I liga: MKS Dąbrowa Górnicza – SKK Siedlce 71:51 (19:13, 12:14, 20:13, 20:11)
SKK: 5. Kamil Sulima 15 (1×3), 15. Paweł Kowalczuk 9 (1×3), 12. Łukasz Ratajczak 7 (3 bloki), 16. Karol Chomka 6 (2×3), 21. Marcin Nędzi 5, 6. Michał Przybylski 3, 7. Rafał Wójcicki 3 (1×3), 8. Radosław Basiński 3 (6 asyst, 10 zbiórek), 10. Maciej Kotwicki, 20. Jacek Czyż.