XXIII Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości

W sobotę 12 listopada 2011 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach został rozegrany XXIII Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

W turnieju wzięło udział 46 zawodniczek i zawodników z Mazowsza i Lubelszczyzny Zwycięzcą turnieju w klasyfikacji ogólnej został Sławomir Kurpiewski – Skoczek Siedlce – zdobywając 6 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Andrzej Litwiniec – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski – 6 pkt. 3. Andrzej Czapla – Siedlce. 4. Zbigniew Litwiniec – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski – obaj po po 5,5 pkt. 5. Roman Głowienkowski – Skoczek Siedlce 6. Ernesta Miłkowska – UKS MDK Otwock – oboje po 5 pkt. W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Adam Ryszkowski z Węgrowa uzyskując 4,5 pkt. Najlepszym wśród gimnazjalistów okazał się Kamil Seredziński z PG Nr 3 w Siedlcach – 4 pkt. Wśród uczniów szkół podstawowych z klas IV – VI najlepszym był Krystian Kobryń z SP Nr 11 w Siedlcach, a wśród uczniów klas I – III – Szymon Niedziółka z siedleckiej „Szóstki”. Pierwsza trójka zawodników otrzymała okazałe puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Siedlce, które wręczyła zwycięzcom pani Anna Sochacka – zastępca Prezydenta Miasta Siedlce. Nagrodzone zostały także dzieci i młodzież we wszystkich klasyfikacjach szkolnych, otrzymując pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wyniki turnieju zostały zaliczone do punktacji Grand Prix Siedlec na 2011 rok. Po 11 tegorocznych turniejach na czele klasyfikacji GP Siedlec wśród 108 szachistów znajduje się Sławomir Kurpiewski – ze „Skoczka” Siedlce z dorobkiem 61,5 pkt. Kolejne dwa miejsca zajmują młodzi zawodnicy z Krynki – bracia: Konrad i Jakub Szczygieł, którzy zgromadzili po 53,5 pkt. Na czwartym miejscu jest Andrzej Litwiniec – z Radzynia Podlaskiego, który zdobył 50,5 pkt. Szczegółowe wyniki turnieju oraz klasyfikacja Grand Prix Siedlec na 2011 rok znajdują się na stronie internetowej programu sędziowskiego Chessarbite Pro:  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_836/.

źródło: własne