środa, 24 kwietnia 2024r.

Wypunktowały Kórnik

Efektowną wygraną odniosły w I lidze centralnej koszykarki MKK Siedlce. W wyjazdowym spotkaniu zwyciężyły MUKS Kórnik 89:66.

Koszykarki MKK Siedlce po ostatniej niechlubnej porażce u siebie z niżej notowanym AZS Uniwersytet Gdański, tym razem znów trafiły na rywala z niższej półki. MUKS Kórnik wygrał tylko jedno spotkanie więc potrzebował punktów jak ryba wody. Nasze panie za to chciały po pierwsze zmazać złe wrażenie po ostatniej przegranej a po drugie – nie stracić kontaktu z czołówką.

Początek wymarzony dla MKK Siedlce. Po 4 minutach nasze zawodniczki prowadziły 9:1! Wynik był korzystny dla MKK ale po obu stronach dało się zauważyć zdenerwowanie, czego efektem były mnożące się błędy w postaci strat piłki. Magda Kowalska nie potrafiła się wstrzelić zza linii 6,75cm ale za to punktowała najskuteczniejsza w tej kwarcie Katarzyna Agnieszczak (6 pkt). Po 10 minutach było bardzo dobrze, bowiem nasze zawodniczki prowadziły 19:8.

Kolejne minuty przyniosły pogoń za wynikiem gospodyń. Dwunastopunktowa przewaga MKK (26:14), za sprawą Anety Burandt raptownie stopniała do 7 punktów (26:19). Wtedy wpadły „trójki” Eweliny Skardzińskiej i Kamili Petryki. Czas wzięty przez szkoleniowca miejscowych  nie przyniósł zamierzonych rezultatów. Rozpędzający się zespół MKK dzięki dobremu rozgrywaniu przez Paulinę Gajdosz i rozkręcającej się Magdzie Kowalskiej osiągnął przewagę 17 punktów. W drużynie z Kórnika zawodziła Nikola Kacperska, a jedyną która trzymała poziom była Magdalena Idziorek. Lekkie rozluźnienie w naszych szeregach sprawiło, że końcówka tej kwarty należała jednak do gospodyń, które doprowadziły do stanu 30:42.

Po zmianie stron miejscowe ponownie ruszyły do odrabiania strat. Trafienia Burandt, Idziorek i Magdaleny Koperwas postraszyły nasz zespół. Nie na długo. Znakomicie w tej części meczu zaprezentowała się Ewelina Skardzińska, która co rusz dawała się we znaki miejscowym. Przy stanie 54:41 dla MKK, koncert gry dała Paulina Gajdosz, która zdobyła 8 punktów z rzędu trafiając a to za 3, a to za 2 i z linii rzutów wolnych. Po trzeciej kwarcie nasze zawodniczki prowadziły siedemnastoma punktami i pozostawało tylko 10 minut do szczęśliwego końca.

Punkty Kacperskiej i Koperwas na otwarcie ostatniej odsłony były niejako na otarcie łez. Przez kolejne cztery minuty gospodyniom zacięły się celowniki za to w MKK w tym czasie zapunktowała Kamila Petryka i znowu popis swoich niemałych umiejętności dała Paulina Gajdosz. Gdy na 5 minut przed końcem siedleckie koszykarki osiągnęły najwyższą w tym meczu przewagę 25 punktów (79:54), gospodynie pogodziły się już z porażką. MKK Siedlce triumfował 89:66.

Brawa dla naszej drużyny, bo z takimi rywalami jak MUKS trzeba wygrywać zdecydowanie i wysoko i to się dziś udało. Znów błyszczała Paulina Gajdosz, która nie tylko punktowała (28), ale też 8-krotnie asystowała i zanotowała 4 przechwyty. Nie do zatrzymania pod koszem była Ewelina Skardzińska a i 16 punktów Kamili Petryki zasługują na uznanie.

20.11.2011, 16.30 – Kórnik
I liga centralna: MUKS Kórnik – MKK Siedlce 66:89 (8:19, 22:23, 20:25, 16:22)

Kórnik: 4. Patrycja Klatt 3, 5. Karolina Olszewska 7, 6. Magdalena Koperwas 12, 7. Nikola Kacperska 6, 8. Nikola Janczak, 9. Sylwia Siemienas 3, 10. Paulina Szarzyńska, 11. Magdalena Idziorek 18, 12. Paulina Babij 2, 13. Anita Płucińska, 14. Anna Tanasiejczuk 4, 15. Aneta Burandt 11

MKK: 5. Paulina Gajdosz 28 (4×3, 8 asyst, 4 przechwyty), 19. Ewelina Skardzińska 18 (1×3, 7 zbiórek), 22. Kamila Petryka 16 (2×3, 4 asysty), 16. Katarzyna Agnieszczak 9 (6 zbiórek, 4 przechwyty), 10. Magdalena Kowalska 7 (1×3), 21. Agata Pacuszka 6 (6 zbiórek), 14. Justyna Okulska 3, 7. Maja Stachura 2, 9. Paulina Czachor, 13. Katarzyna Ćwiklińska.

492 – 572

Grający w II lidze zespół miał zagrać z drużyną z Warszawy, ale na jej prośbę mecz został przełożony na inny termin.

II liga: MKK Siedlce – SKK Polonia Warszawa – przełożony