czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Turniej Weteranów w Gdańsku

Drużyna Poland Veterans, w której grało dziesięciu zawodników WFS Siedlce zajęła II miejsce w Turnieju Weteranów zorganizowanym w Gdańsku z okazji 55-lecia RC Lechia. Imprezę wygrało Ogniwo Sopot, a III miejsce zajęli „gościnni” rugbiści  Lechii.

Imprezę otworzył mecz Lechii z Ogniwem, sopocianie prowadzili już 10:0, ale w drugiej połowie gospodarze wyrównali na 20:20. W drugim meczu Poland Veterans pokonali Lechię 10:5, a wszystkie punkty zostały zdobyte w pierwszej połowie. Ostatni mecz wygrało Ogniwo 25:5, Poland Veterans na początku drugiej połowy zdobyli kontaktowe punkty na 10:5, ale końcówka należała do Sopotu. Najlepszym zawodnikiem młyna wybrano Grzegorza Jagusia z Poland Veterans, najlepszym zawodnikiem ataku Pawła Lipkowskiego z Lechii, a MVP imprezy Grzegorza Kacałę, który grał kolejno w Poland Veterans, Lechii i Ogniwie. Uczestnicy turnieju obejrzeli też mecz Pucharu Europy FIRA-AER w którym Polska pokonała Niemcy 34:8, biało-czerwonych kolejny raz poprowadził Kamil Bobryk, w składzie był też Adrian Chróściel, obaj to wychowankowie siedleckiej Pogoni.

W drużynie Poland Veterans zagrało 25 zawodników z 8 klubów, WFS Siedlce reprezentowali: Andrzej Kosyl, Paweł Kuligowski, Paweł Narojek, Sławomir Pieper, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Piotr Wedziuk, Jacek Wierzbicki, Zbigniew Wyrębiak i Bartosz Zagalski.

Wyniki i punkty:

Lechia Gdańsk – Ogniwo Sopot 10:10 (0:10). Punkty: Lechia- Paweł Daszkiewicz 5, Łukasz Talaga 5; Ogniwo- Tomasz Barwik 5, Jan Jaguszewski 5.

Poland Veterans – Lechia Gdańsk 10:5 (10:5). Punkty: Poland- Artur Moroz 5, Grzegorz Kacała 5; Lechia- Łukasz Talaga 5.

Ogniwo Sopot – Poland Veterans 25:5 (10:0). Punkty: Ogniwo- Marcin Jerzak 10, Sebastian Jabłoński 5, Jan Jaguszewski 5, Grzegorz Kacała 5; Poland- Wojciech Piasecki 5.

Kolejność końcowa: 1.Ogniwo Sopot (trener Jarosław Hodura, kierownik Krzysztof Matuszak), 2.Poland Veterans (trener Mirosław Żórawski, kierownik Jacek Wierzbicki), 3.Lechia Gdańsk (trener Tomasz Sokołowski, kierownik Piotr Płoszaj).

źródło i foto: Jacek Wierzbicki