Podsumowanie rundy w wykonaniu rezerw Pogoni

Jaka była niedawno zakończona runda jesienna sezonu 2011/2012 w wykonaniu Pogoni II Siedlce? Podopieczni Andrzeja Cabaja zajmują 7 miejsce. Początek sezonu był dobry, ale potem piłkarze zaczęli gubić punkty.

Statystyki punktowe i bramkowe

W 15. spotkaniach Siedlczanie uzbierali 24 punkty, co daje średnią 1,6 pkt. na mecz. Podopieczni Andrzeja Cabaja odnieśli w minionej rundzie 7 zwycięstw, 3 spotkania zremisowali i 5 przegrali. Zdobyli 32 bramki (2,13 na mecz) tracąc przy tym 25 (1,67 na mecz).

Mecze domowe

Siedlczanie na własnym boisku rozegrali 7 spotkań i zdobyli 11 punktów na 21 możliwych. Złożyły się na to 3 zwycięstwa, 2 remisy i dwie porażki. 15 strzelonych bramek u siebie to wynik średni (2,14 na mecz). W spotkaniach domowych Pogoniści stracili 11 bramek (0,64 na mecz).

Puchar Polski

Nasi piłkarze wygrali rozgrywki, jednak puchar został odebrany drużynie. W meczu finałowym wystąpił nieuprawniony zawodnik i OZPN zweryfikował to spotkanie  jako walkower dla drużyny Zrywu Sobolew. Siedlczanie w rozgrywkach wygrali 5 meczów, a w pozostałych dwóch spotkaniach zostały podyktowane walkowery. Zdobyli 12 bramek (2,4 na mecz), a stracili tylko jedną. Najlepszym strzelcem Pogoni II w tych rozgrywkach był Łukasz Pucyk (3 gole).

Mecze wyjazdowe

W spotkaniach wyjazdowych Pogoniści prezentowali przeciętną formę. Na 8 meczów 4 wygrali, 1 zremisowali i trzy razy schodzili z boiska pokonani, co daje 13 punktów (1.63/mecz). Zdobyli 17 bramek (2,13 na mecz), a stracili 14 (1,75 na mecz).

Obrońcy

Pogoń straciła w minionej rundzie 25 goli. Najwięcej minut w bramce rozegrał Marcin Adamiak (720). Prawa strona należała do młodego Jakuba Jurka (825 minut), a na lewej stronie rządził Marek Adamczyk (1235 minut, najwięcej minut z wszystkich zawodników). Parę stoperów tworzyli Dominik Piekutowski (845 minut) i kapitan Paweł Dąbrowski (712 minut).

Pomocnicy

Rezerwy dysponowały mocną linią pomocy z Damianem Rytlem (820 minut) i Tomaszem Grochowskim (585 minut) na skrzydłach. W środku pola występowali Kacper Brewczyński (1040 minut), Łukasz Pucyk (589 minut) i Bartosz Mudent (855 minut). Pomocnicy zdobyli 11 bramek (3 Pucyk, 2 Grochowski, 2 Mudent i po jednej Marczak, Jaczewski, Brewczyński i Rytel).

Napastnicy

Za zdobywanie bramek w linii ataku odpowiedzialny był Tomasz Misiowski. Młody napastnik wypełnił swoje zadanie strzelił 12 bramek w 15 meczach (0,8 na mecz). Misiowski jest w czołówce strzelców Ligi Okręgowej. Do liderującego Michała Wiśniocha (Zryw Sobolew) traci dwie bramki.

Najlepszy mecz

Pucharowe zwycięstwo z IV ligowym Podlasiem Sokołów Podlaski. Siedlczanie wygrali to spotkanie 4:1. To nie był tylko wynik, to była kapitalna gra, walka do samego końca i trzy bramki Łukasza Pucyka, Dobry mecz piłkarze biało – niebieskich rozegrali także z LKS-em Ostrówek. Nasi piłkarze wygrali wtedy 6:2, a klasycznym hat-trickiem popisał się Tomasz Misiowski.

Najsłabszy mecz

Było ich kilka. Słabo zagrali w wyjazdowym mecz z Naprzodem Skórzec, gdzie odnieśli wysoką porażkę 1:5. Równie nieudolnie zagrali na własnym boisku ze Zrywem Sobolew. Szkoda było przegranego 1:4 meczu z liderem – Czarnymi Węgrów. Czarni grali w „10” i zdołali utrzymać wynik.

Największy talent

W drużynie rezerw występuje dużo młodych i utalentowanych zawodników. Ich dobra gra i postawa zaowocowała powołaniem do pierwszej kadry Pogoni. Z pierwszym zespołem trenują: Marek Adamczyk, Damian Rytel, Łukasz Pucyk, Bartosz Mudent, Tomasz Grochowski i Tomasz Misiowski. Dużym talentem jest Jakub Jurek (rocznik 1995), który rozegrał w barwach Pogoni 12 meczów (825 minut).

Źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert