wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Rewanż się udał (fotogaleria)

Dużo walki, jeszcze więcej emocji i spore zainteresowanie kibiców obu drużyn – to wszystko towarzyszyło dzisiejszemu derbowemu pojedynkowi pomiędzy MKK Siedlce a MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski. Górą były siedlczanki, które zrewanżowały się tym samy za porażkę w I rundzie.

Nie tak dawno sympatycy żeńskiej koszykówki w naszym regionie emocjonowali się meczem derbowym w Sokołowie. Minęły dwa miesiące i przyszedł czas na rewanż w Siedlcach. Od październikowego meczu wydarzyło się bardzo dużo. MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski mimo, że w ostatnim czasie ma zniżkę formy, jest jak dotychczas rewelacją rozgrywek zajmując drugie miejsce. MKK Siedlce lepsze mecze przeplatał gorszymi i wynik dzisiejszej konfrontacji był niezwykle istotny.

W początkowych minutach meczu widoczna nad wyraz była nerwowość w poczynaniach koszykarek z obu stron. Przejawiało się to błędami oraz wieloma niecelnymi rzutami. Praktycznie przez osiem minut pierwszej kwarty minut mecz toczył się na zasadzie kosz za kosz. Twarda walka w obu zespołach sprawiła, że w dużej mierze skuteczność w rzutach wolnych decydowała o wyniku. Lepiej w tym elemencie prezentowały się koszykarki MKK Siedlce, które dzięki niezawodności Eweliny Skardzińskiej i Pauliny Gajdosz prowadziły po 10 minutach 19:15. Zmartwieniem trenera Karola Krakowskiego w drużynie z Sokołowa był fakt, że 3 przewinienia złapała wiodąca prym Weronika Toporowska.

Druga kwarta zaczęła się znakomicie dla zespołu MKK Siedlce. Rzut za 3pkt Kamili Petryki dodał animuszu jej koleżankom. Podopieczne Teodora Mołłowa i Arkadiusza Mazurkiewicza agresywnie broniły wymuszając tym samym straty sokołowianek a poza tym nie zawodziła skuteczność w rzutach z dystansu. W sumie trzy „trójki” po naszej stronie w wykonaniu Kamili Petryki (dwukrotnie) i Pauliny Gajdosz (raz) ostudziły nieco głowy przyjezdnych. W ich szeregach widoczne były wspomniana wcześniej Toporowska i była eks-siedlczanka Paulina Mordecka. W 18 minucie po szybkim ataku w wykonaniu Magdaleny Kowalskiej MKK Siedlce uzyskał najwyższe prowadzenie w spotkaniu (37:24). Lekkie rozluźnienie przed przerwą spowodował, że sokołowianki zmniejszyły dystans do 7 punktów.

Karol Krakowski mocno zmotywował swoje podopieczne w przerwie bowiem te nie tylko odrobiły straty ale i wyszły na prowadzenie 41:39. Nasz zespół pierwsze punkty zdobył dopiero w 4 minucie tej kwarty dzięki błyszczącej jak zwykle Paulinie Gajdosz. Przebudziła się także Magdalena Kowalska, której punkty pozwoliły MKK Siedlce odzyskać równowagę. Przed decydującą kwartą gospodynie prowadziły 56:52.

Czwarta kwarta dostarczyła jeszcze więcej emocji. Determinacja naszych koszykarek pozwoliła na „odskoczenie” na 8 punktów. Znów swoje umiejętności pokazała Magdalena Kowalska. Czas wzięty przez szkoleniowca zespołu z Sokołowa niewiele pomógł jego zawodniczkom. Kiedy na 3,5 minuty przed końcem Wioletta Wiklak sprawiła, że na tablicy pojawił się wynik 73:61, wydawało się, że nic złego siedleckim koszykarkom już się nie przydarzy. Tymczasem Paulina Mordecka wzięła na siebie ciężar zdobywania punktów i wychodziło jej to na tyle dobrze, że na 30 sekund przed końcową syreną MKK Sokołów S.A. przegrywał tylko 71:75. Zaczęła się wojna nerwów w rzutach wolnych, które wykonywały gospodynie nagminnie faulowane przez rywalki. Nasze koszykarki zachowały spokój, nie pomyliły się ani razu i wygrały ostatecznie 83:71.

W naszej drużynie nie zawiodła tradycyjnie wszędobylska i walcząca Paulina Gajdosz (21pkt, 9 zbiórek, 5 asyst, 3 przechwyty), w ważnych momentach trafiała Magda Kowalska, cenne punkty zdobywały też: Kamila Petryka, Wioletta Wiklak i Ewelina Skardzińska, dobre zmiany dawała Paulina Czachor. Reasumując wygrał dziś zespół, drużyna a nie indywidualności.
W sokołowskim teamie pozytywne słowa należą się Weronice Toporowskiej i Paulinie Mordeckiej, które były motorami napędowymi swojej drużyny. Zawiodła nieco Martyna Stasiuk, która w Sokołowie była nie do zatrzymania. – Martyna potrzebuje trochę czasu, bowiem od kilku meczu ma problemy z rzutem. Na pewno jest dobrze rozpracowywana przez zespoły. Kiedy raz, drugi jej nie wychodzi, blokuje się, zaczyna szukać koleżanek, popełnia straty i nic z tego nie wychodzi – skomentował po meczu trener drużyny z Sokołowa.

Siedleckie koszykarki zwycięstwem rozpoczęły drugą rundę zmagań i oby kontynuacja miała miejsce już w najbliższą środę w Wejherowie. W dzisiejszym spotkaniu gra MKK Siedlce wyglądała zdecydowanie lepiej niż w feralnym spotkaniu z Łomiankami. Oczywiście nie brakowało prostych błędów, strat ale ze skutecznością nie było najgorzej. Mogła się momentami podobać gra w obronie. Nie dało się nie zauważyć determinacji i woli walki co na pewno ucieszyło wielu wybrednych (szczególnie po ostatnim meczu) sympatyków. Cieszymy się z wygranego derby ale teraz pozostaje nie zawieść i udowodnić, że pierwsza „czwórka” jest możliwa. Do końca rozgrywek zostało 7 spotkań, jest więc 14 punktów do zdobycia. Do dzieła!