Miłe złego początki

Koszykarki siedleckiego MKK nie będą miały dobrych wspomnień z wyprawy do Wejherowa. W starciu z GTK uległy 55:87. Rywal wyszedł na to spotkanie wzmocniony kilkoma zawodniczkami z ekstraklasy.

Wygrana z MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski na rozpoczęcie rundy rewanżowej była dobrym prognostykiem dla MKK Siedlce przed meczem w Wejherowie. Nasze koszykarki pałały rządzą rewanżu za spotkanie z GTK w Siedlcach, kiedy to prowadząc 15-oma punktami w niezrozumiały sposób przegrały 66:69.

Drużyna GTK Wejherowo przystąpiła do konfrontacji z MKK w bardzo mocnym składzie, w którym było aż pięć zawodniczek z Ekstraklasy (Ziętara, Bandyk, Marciniak, Kaczmarska, Duraj). Nasze zawodniczki niezrażone tym faktem zaczęły od 6:2. Miejscowe szybko wzięły się do roboty i po celnym rzucie za 3 byłej zawodniczki MKK, Karoliny Szlachty, prowadziły 7:6. Wtedy to w naszym zespole swój kunszt pokazała Paulina Gajdosz, której dwie „trójki” do spółki z trafieniem za 3 Magdy Kowalskiej sprawiły, że to MKK był na prowadzeniu 18:11. W tym momencie nastąpiło rozluźnienie w siedleckim teamie. GTK zdobył 14 punktów z rzędu (!) w niecałe 4 minuty.

Siedmiopunktowa strata podopiecznych Teodora Mołłowa i Arkadiusza Mazurkiewicza po pierwszej kwarcie nieco podcięła im skrzydła. Było to widać w kolejnych minutach. Na domiar złego dobrze grająca Paulina Gajdosz skręciła nogę i musiała oglądać mecz z ławki. Rozpędzone gospodynie szczególnie za sprawą Kai Pabisiak w 16 minucie osiągnęły aż 16pkt przewagi (39:24). Nasza obrona nie istniała. Rywalki bez problemu wchodziły pod kosz i punktowały. Roszady trenerów nie poprawiały gry naszych zawodniczek. W zbiórkach dominacja GTK była bezdyskusyjna. Druga kwarta była feralna w wykonaniu MKK Siedlce. 25:11 takim wynikiem zakończyła się ta odsłona.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Miejscowe mając poważną zaliczkę grały spokojnie i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Nieźle prezentowały się w tej odsłonie Kinga Bandyk i Karolina Szlachta. U nas nie brakowało zaangażowania i walki. Pod nieobecność Pauliny Gajdosz drużynę ciągnęła Magda Kowalska. Skuteczność w naszym zespole pozostawała wiele do życzenia, ale mimo to ta kwarta przegrana minimalnie 17:20.

Ostatnie 10 minut nie mogły wiele zmienić. Pewne siebie miejscowe powiększały przewagę i bez żadnych skrupułów przytłumiły osamotnione po stracie swojej przywódczyni (Pauliny Gajdosz) koszykarki MKK. Nasz zespół próbował jeszcze sił grając przez wysokie (Justyna Okulska, Katarzyna Ćwiklińska), ale mimo to, GTK wygrał tę część gry i cały mecz 87:55.

Rozmiary porażki przytłaczają. Czy jest powód do niepokoju? Trudno ocenić. Rywal z Wejherowa wyszedł dziś w bardzo mocnym jak na I ligę centralną zestawieniu. Młode zawodniczki GTK zagrały na niezłej skuteczności (ok. 57%), dominowały pod koszami (41-28 w zbiórkach) i dysponowały szerszą ławką. W naszym zespole niepokoi uraz Pauliny Gajdosz, bez której gra MKK nie wyglądała najlepiej. Pozostałe zawodniczki próbowały ratować sytuację, ale nie dały rady. Martwi mizerna znów skuteczność (ok. 30%) i brak cennych zmienniczek, co dziś było decydujące.

07.12.2011, 19.00 – Wejherowo
I liga centralna: GTK Wejherowo – MKK Siedlce 87:55 (25:18, 25:11, 20:17, 17:9)

MKK: 10. Magdalena Kowalska 13 (3×3), 5. Paulina Gajdosz 10 (2×3), 13. Katarzyna Ćwiklińska 8, 14. Justyna Okulska 8, 19. Ewelina Skardzińska 5 (5 zbiórek), 22. Kamila Petryka 3 (1×3), 9. Paulina Czachor 2, 15. Wioletta Wiklak 2, 16. Katarzyna Agnieszczak 2, 21. Agata Pacuszka 2, 7. Maja Stachura.

GTK: Kinga Bandyk 20, Magdalena Ziętara 14, Karolina Szlachta 11, Kaja Pabisiak 8, Dominika Duraj 8, Aleksandra Witkowska 6, Magda Kaczmarska 6, Aleksandra Krzysztofik 6, Joanna Sendlewska 4, Julia Grelewicz 2, Marzena Marciniak 2, Katarzyna Klejdrowska.