Porażka w Białymstoku

Koszykarki drugiej drużyny MKK Siedlce przegrały w Białymstoku z miejscowym Gimbasketem 15 79:92.

Lepiej ten mecz rozpoczęły gospodynie, które objęły prowadzenie 9:0. Siedlczanki pierwsze punkty zdobyły dopiero po 4 minutach gry. Od tej pory gra co raz bardziej zaczęła się układać, jednak pierwsza kwarta zakończyła się  zwycięstwem gospodyń 30:21. W drugiej panowały siedlczanki i ostatecznie na przerwę schodziły z 5-punktową zaliczką. Po zmianie stron gra zupełnie się MKK nie kleiła. Trzecia kwarta zakończyła się dotkliwą porażką przyjezdnych 8:21, a czwarta 25:30. Dużo pretensji można mieć do sędziów tego spotkania, którzy wydaję się, że sędziowali na niekorzyść MKK. Zawodniczki trenera Arkadiusza Mazurkiewicza były częściej karane od gospodyń, choć nie zawsze na to zasługiwały. Niestety, mecz zakończył się porażką siedlczanek 79:92, choć była szansa na uzyskanie lepszego rezultatu.

20.12.11, 16:00 – Białystok

II liga: Gimbasket 15 Białystok – MKK II Siedlce 92:79 (30:21, 11:25, 21:8, 30:25)

MKK II: Adrianna Dudarew 4, Dominika Paczkowska 16, Patrycja Wołosiuk 8, Dominika Prochenka 4, Anna Jaszczuk 11, Natalia Pajka 31, Magdalena Godlewska 5, Kaja Trzos, Martyna Malinowska