czwartek, 23 maja 2024r.

Staręga w Tour de Ski

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) znalazł się w składzie reprezentacji Polski na prestiżowy turniej Tour de Ski. Pierwszy start siedlczanina już 29 grudnia.

W składzie reprezentacji Polski na Tour de Ski są: Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Sylwia Jaskowiec i Ewelina Marcisz oraz Maciej Kreczmer, Mariusz Michałek i „nasz” Maciej Staręga. Dwaj ostatni w związku z niewystarczającą normą punktów założonych przez organizatorów, otrzymali zgodę na start w TdS dopiero dzięki pozwoleniu władz FIS.

Tegoroczny TdS rozpoczyna się 29 grudnia prologiem  w Oberhofie. Zawodnicy pobiegną na dystansach: panie 2,5 i panowie 3,75 kilometra stylem dowolnym.

Tour de Ski jest obecnie najbardziej prestiżowym turniejem w biegach narciarskich. Rozgrywany od sezonu 2006/2007. Zawody obejmują 8 biegów, rozgrywanych w ciągu 10 dni, na terenie Czech, Włoch i Niemiec. Kobiety i mężczyźni rywalizują w tych samych dniach. Turniej rozgrywany jest formułą etapową, tzn. że klasyfikowani są jedynie zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli całość zawodów. Zwycięzcami Touru zostają zawodnicy mający najlepszy sumaryczny czas wszystkich zawodów, z uwzględnieniem premii sekundowych za wyniki w sprintach (pierwsza trzydziestka) oraz miejsca na podium i premie w prologu i biegu masowym (pierwsza trójka).

 

źródło: skipol / wikipedia ; foto: siedlce.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;