SKK trzeci w Ostrowie Wlkp.

Koszykarze SKK Siedlce w przerwie świąteczno-noworocznej wzięli udział w Noworocznym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i zajęli w nim 3 miejsce.

Oprócz naszych koszykarzy zaprezentowali się gospodarze BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. wicelider w II lidze gr. B oraz I ligowi: AZS Polfarmex Kutno i Rosa Radom. Pierwszego dnia odbyły się mecze półfinałowe (AZS – Rosa i Stal – SKK), a drugiego spotkanie o trzecie miejsce i pojedynek finałowy.

Siedlczanie dość nieoczekiwanie przegrali mecz półfinałowy z II-ligowcem z Ostrowa Wielkopolskiego 65:87. W 26. minucie przewaga ostrowian wynosiła aż 39 punktów. – Zawodnicy, szczególnie w pierwszej połowie, wyglądali na boisku na bardzo ospałych. Nie byliśmy skoncentrowani i można powiedzieć, że ostrowianie nas zmiażdżyli – powiedział po meczu Wiesław Głuszczak, drugi szkoleniowiec siedlczan.

Mecz o 3 miejsce (z AZS-em Kutno) zespół SKK także zaczął nie najlepiej. Rywale prowadzili od początku meczu. Mało tego, przed czwartą kwartą wygrywali różnicą 16 punktów (70:54). Ostatnie dziesięć minut należało do siedleckich koszykarzy, którzy przechylili szalę na swoją korzyść zwyciężając 82:81. Decydujące trafienie w ostatniej sekundzie zanotował Radosław Basiński.

Triumfatorem turnieju zostali gospodarze, którzy w finale poradzili sobie z Rosą Radom wygrywając 82:77.

Po turnieju trener Tomasz Araszkiewicz powiedział: Nie ma co przywiązywać większej wagi do wyników turnieju. Każdy ze szkoleniowców miał swoje założenia i chciał je zrealizować. My też. W pierwszym spotkaniu testowaliśmy Tomasza Prostaka. Jest to zawodnik pochodzący z Wrocławia mogący grać na pozycji 1-2.

Na turnieju nie było Rafała Wójcickiego. Tuż przed świętami rozgrywający SKK wspomniał, że będzie się żegnał z grą w drużynie SKK. – Zarówno ja jak i zawodnicy zrobilibyśmy wszystko, żeby Rafał grał jak najdłużej. To jest człowiek z niesamowitym charakterem i charyzmą – mówi szkoleniowiec SKK. Siedleccy kibice nie wyobrażają sobie zespołu SKK bez Rafała Wójcickiego. Wiadomo, że obowiązki służbowe nie pozwalały mu często być do dyspozycji trenerów, ale wierzymy, że „Przemek” będzie wspierał zespół na miarę możliwości i dysponowanego czasu.

Już jutro (5 stycznia) koszykarze SKK zagrają mecz kontrolny w Pomiechówku a rywalem będzie Legia Warszawa.

WYNIKI

28 grudnia, 16.00 – Ostrów Wlkp.
Półfinał: AZS Polfarmex Kutno – Rosa Radom 73:83 (18:18, 22:22, 15:25, 18:18)
AZS: Grzesiński 13, Bacik 12, Deja 10, Małecki 9, Marciniak 9, Linowski 5, Bręk 5, Jakóbczyk 5, Glabas 5.
Rosa: Kardaś 15, Donigiewicz 15, Wiekiera 13, Zalewski 10, Radke 9, Kosiński 4, Nikiel 4, Cetnar 3, Podkowiński.

28 grudnia, 18.30 – Ostrów Wlkp.
Półfinał: BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. – SKK Siedlce 87:65 (29:14, 25:15, 21:21, 12:15)
Stal: Dymała 17, Szawarski 16, Kałowski 16, Olejnik 14, Zębski 7, Sierański 6, Matczak 4, Dryjański 4, M. Spała 2, K. Spała 1.
SKK: Basiński 19, Sulima 13, Przybylski 8, Czerwonka 9, Nędzi 6, Rafał 4, Czyż 4, Kowalczuk 2, Chomka, Ratajczak, Kotwicki.

29 grudnia, 16.00 – Ostrów Wlkp.
Mecz o 3 miejsce: SKK Siedlce – AZS Polfarmex Kutno 82:81 (15:29, 19:18, 16:13, 28:11)
SKK:
 Kowalczuk 14, Basiński 13, Sulima 12, Czerwonka 10, Kotwicki 7, Prostak 7, Ratajczak 6, Przybylski 5, Czyż 4, Nędzi 4, Rafał.
AZS: Deja 22, Bacik 14, Marciniak 9, Małecki 9, Rydlewski 9, Jakóbczyk 8, Bręk 5, Linowski 3, Grzesiński 2.

29 grudnia, 18.30 – Ostrów Wlkp.
Mecz o 1 miejsce: BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. – Rosa Radom 82:77 (20:13, 19:18, 16:24, 27:22)