Na koszykarskich parkietach

Koszykarskie drużyny z naszego miasta (SKK i MKK) w ten weekend miały termin wolny w swoich ligach, ale grali rywale. Kto sprawił niespodziankę, kto zawiódł? Przedstawiamy wszystkie wyniki.

I liga mężczyzn

Pauza: SKK Siedlce

Pozostałe wyniki 17 kolejki:

Sudety Jelenia Góra – Sportino Inowrocław 73:84,

W spotkaniu dwóch zespołów z dołu tabeli Sportino pokonało Sudety, tym samym odniosło swoje 3 zwycięstwo w rozgrywkach. Ojcem sukcesu okazał się Grzegorz Kukiełka który zdobył 22 punkty, miał 4 zbiórki oraz 5 asyst. U pokonanych 23 punkty rzucił Łukasz Niesobski.

Polonia Przemyśl – Start Gdynia 79:76,

Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom gracze Polonii Przemyśl, którzy pokonali po zaciętym spotkaniu faworyzowany Start Gdynia. Najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku był Marek Miszczuk który zdobył 22 punkty.

SIDEn Polski Cukier Toruń – Znicz Basket Pruszków 72:73,

Pogromcom SIDEn-u po raz drugi w tym sezonie okazał się zespół Znicza Pruszków, który nie bez problemów bo po dogrywce, ale zwyciężył na trudnym terenie w Toruniu. Najwięcej punktów dla Znicza zdobył wracający po kontuzji Alan Czujkowski 17, natomiast w zespole z Torunia pozyskany w okienku transferowym ze Sportino Inowrocław Dawid Witos 19.

MOSiR Krosno – Sokół Łańcut 53:75,

Sokół Łańcut wysoko pokonał grający przed własną publicznością zespół MOSIR-u Krosno. W zwycięskiej drużynie na pochwałę zasługuję double-double Marcela Wilczka 14 punktów oraz 10 zbiórek.

AZS Radex Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza 75:68,

MKS Dąbrowa Górnicza musiała uznać wyższość zespołu AZS-u Szczecin, w którym główną odpowiedzialność za zdobywanie punktów po raz kolejny wziął Łukasz Pacocha ( 26 punktów). Akademicy zdecydowanie wygrali walkę na tablicach oraz grali dużo bardziej zespołowo czego efektem było 19 asyst przy 6 MKS-u. Najwięcej punktów dla pokonanych zdobył Grzegorz Grochowski 16.

Rosa Radom – Spójnia Stargard Szczeciński 70:68,

Grająca na własnym parkiecie Rosa udanie zrewanżowała się za porażkę w pierwszej rundzie drużynie Spójni. Kluczem do zwycięstwa okazała się świetna 3 kwarta w wykonaniu radomian a dokładniej jej fragment wygrany przez zespół z Mazowsza 19-0! Bardzo dobre zawody w zwycięskim zespole rozegrał Artur Donigiewicz zdobywca 19 punktów i 7 zbiórek. W pokonanych double-double zanotował na swoim koncie Tomasz Stępień 19 punktów oraz 10 zbiórek.

AZS Polfarmex Kutno – Start Olimp Lublin 88:76,

AZS Kutno pokonał sąsiada z tabeli Start Lublin. Drużyna z Lublina nie licząc drugiej kwarty nie postawiła akademikom zbyt trudnych warunków do zwycięstwa. W zwycięskim zespole najlepiej zagrał Mariusz Bacik który zdobył 17 punktów(7/8 z gry), miał także 6 zbiórek. W Starcie 20 punktów rzucił Sergiusz Prażmo.

GTK Wejherowo – MKK Sokołów Podlaski 54:78,

To był bardzo istotny mecz dla obu drużyn walczących o załapanie się do pierwszej czwórki. Okazało się, że więcej do powiedzenia ma drużyna z Sokołowa, która od początku prowadziła, wygrała każdą z kwart i pewnie zwyciężyła. Ponownie kapitalne zawody zagrała Martyna Stasiuk (24 pkt).

AZS UW Warszawa – AZS Uniwersytet Gdański 75:69,

W akademickim derby nie bez problemów wygrały warszawianki. 15-punktowe prowadzenie gospodyń po trzech kwartach nieco je rozkojarzyło i mało brakowała a gonitwa przyjezdnych okazałaby się skuteczna.

Lider AZS II Swarzędz – MUKS Kórnik 83:47,

Derby Wielkopolski bez niespodzianki. Faworyzowany Lider AZS II Swarzędz pokonał we własnej hali MUKS Kórnik 83:47.Przyjezdne w drugiej połowie rzuciły tylko 14 punktów.

KKS Olsztyn – SMS PZKosz Łomianki 69:83,

O sukcesie SMS PZKosz w Olsztynie przesądziła lepsza gra w polu trzech sekund oraz mniejsza liczba strat. Mazowiecka ekipa przewagę uzyskała w drugiej kwarcie, a w kolejnej odsłonie wyraźnie ją powiększyła. Dobre zawody rozegrała cała pierwsza piątka gości. Wśród pokonanych 23 punkty uzyskała Karina Różyńska, ale nie trafiła aż 8 z 14 rzutów osobistych.

1.    AZS Uniwersytet Warszawski      13    23    917 – 851