wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Nowe twarze MKK

Okienko transferowe otwarte. Roszady kadrowe nie ominęły zespołu MKK Siedlce. Klub pożegnał się z czterema zawodniczkami a pozyskał pięć nowych.

MKK Siedlce rozwiązał umowę z dwiema rozgrywającymi: Pauliną Czachor i Mają Stachurą oraz środkowymi Justyną Okulską i Katarzyną Ćwiklińską. W ciągu dwóch tygodni rozstrzygnie się sytuacja Wioletty Wiklak. Nowymi postaciami w MKK są: Małgorzata Jurkowska, Małgorzata Myćka, Sylwia Janas, Jolanta Nowocin oraz Katarzyna Dąbrowska.

 

Pierwszą z nowych zawodniczek jest Małgorzata Jurkowska. Chociaż w jej przypadku określenie „nowa” nie do końca pasuje bowiem sympatycy MKK wiedzą, że ta środkowa w poprzednim sezonie reprezentowała barwy siedleckiego klubu. Początek nowego sezonu to powrót do AZS UMS Lublin, jednak teraz losy sprawił, że Jurkowska znów zawita w Siedlcach.

Kolejną zawodniczką z Lublina, która trafia do Siedlec jest Małgorzata Myćka. Ta 24-letnia koszykarka urodzona w Jeleniej Górze gra na pozycji rzucającego obrońcy. W bieżącym sezonie wychodziła w pierwszym składzie AZS UMCS Lublin notując średnio po 15 punktów. Wcześniej grała m.in. w AZS-ie Jelenia Góra i AZS-ie Poznań, kiedy te występowały w PLKK.

Sylwia Janas to silna skrzydłowa. W pierwszej części tego sezonu reprezentowała barwy AZS UW Warszawa. Dała się we znaki MKK szczególnie w grudniowym meczu w stolicy, kiedy to w 13 minut rzuciła przeciwko nam 18 punktów. Ogólnie jej średnie to 9 pkt, ok. 5 zbiórek.

Jolanta Nowocin dołączy do swoich koleżanek (Pertyka, Pacuszka, Agnieszczak), które podobnie jak ona jeszcze nie tak dawno grały w Piasecznie. Nowocin przed sezonem była testowana przez zespół z Siedlec, ale nie podjęła rękawic. Dopiero teraz przyjęła ponownie złożoną propozycję. Może grać na pozycji 2, 3. – Jest bardzo dobrym obrońcą – chwali trener Mazurkiewicz.

Katarzyna Dąbrowska podobnie jak Nowocin reprezentowała wcześniej barwy Piaseczna. To rozgrywająca z prawdziwego zdarzenia. Dużo widzi, jest jedną z lepiej przechwytujących zawodniczek.

 

Sylwetki nowych zawodniczek

Małgorzata Jurkowska
Urodzona: 13.12.1980
Wzrost: 188 cm
Pozycja: środkowa
Kluby: AZS Lublin, AZS Chełm, Chalon Basket Club, Basket Club de Chenove, AZS UMCS Lublin

Małgorzata Myćka
Urodzona: 05.03.1986
Wzrost: 178 cm
Pozycja: rzucający obrońca
Kluby: Karkonosze Jelenia Góra, AZS INEA Poznań, AZS UMC Lublin

Sylwia Janas
Urodzona: 18.03.1990
Wzrost: 181 cm
Pozycja: silna skrzydłowa
Kluby: AZS UW Warszawa

Jolanta Nowocin
Urodzona: 11.08.1987
Wzrost: 179 cm
Pozycja: niska skrzydłowa
Kluby: KS Piaseczno, IDS-BUD Piaseczno

Katarzyna Dąbrowska
Urodzona: 30.10.1988
Wzrost:173 cm
Pozycja: rozgrywająca
Kluby: KS Piaseczno, IDS-BUD Piaseczno

 

źródło: własne; foto: PTK Pabianice, Dziennik Wschodni, kkforum.pl, Maciej Sztajnert,

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;