czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Weekend ze Slavic Cup – wyniki

Maciej Staręga zajął 3 miejsce w sprincie na dystansie 1,2 kilometra i 9 w biegu na 10 km stylem klasycznym. Weekendowe zawody zaliczane do cyklu Slavic Cup odbyły się w słowackim Szczyrbskim Plesie i Zakopanem.

Zawody zostały zdominowane przez reprezentantów Czech. Wśród mężczyzn najlepszym sprinterem okazał się Ales Razym, który wyprzedził swojego rodaka Dusana Koziska. Na trzecim stopniu podium stanął Maciej Staręga. Liczyłem dzisiaj na więcej, ale jak do tej pory forma jeszcze nie taka, o jakiej się marzy. Do tego w kość dała mi zbyt krótka przerwa pomiędzy półfinałem a finałem. Trasa bardzo dobrze przygotowana tutaj w Strbskim Plesie zima jest najlepsza jaką widziałem w tym sezonie. Jestem specjalistą od sprintów ale jutro powalczymy na 10 km. – ocenił swój start zawodnik UKS Rawa Siedlce.
W zawodach wystartowało ponad 120 narciarzy z Czech, Litwy, Polski, Rosji, Słowacji i Ukrainy.
W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Czeszka Karolina Grohova. Anna Staręga zajęła 12 miejsce, natomiast Aleksandra Prekurat ukończyła sprint na 17 pozycji.

W niedzielę Maciej Staręga zajął 9 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym, który odbył się w Zakopanem. Bieg wygrał Czech Ales Razym. Na dystansie 5 km w Szczyrbskim Plesie startowały kobiety. Anna Staręga zajęła 7 miejsce. Aleksandra Prekurat ukończyła zawody na 17 pozycji. Najlepsza była Czeszka Petra Novakova.