czwartek, 23 maja 2024r.

Basen, trybuna i połączenie

O budowie aquaparku, trybuny południowej na nowym stadionie i przejęciu Ośrodka Sportu i Rekreacji – z Mirosławem Pawłowskim, prezesem Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, rozmawia Andrzej Materski.
Na jakim etapie znajduje się realizacja inwestycji, której efektem będzie aquapark?
Mirosław Pawłowski:
Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, choć z niewielkim poślizgiem. Kończą się prace na poziomie minus jeden- w tej chwili układane są płyty stropowe nad piwnicami, zbrojone i wylewane stropy wokół niecek basenowych, rozpoczęto budowę ścian oraz słupów konstrukcyjnych na poziomie parteru.
A kiedy zobaczymy konstrukcję budynku od poziomu zero w górę?
Obyśmy nie zobaczyli śniegu,bo to może wstrzymać budowę.Wykonawca dostał dar od losu,że może w okresie zimowym spokojnie prowadzić prace, co przecież w naszym kraju ostatnio się nie zdarzało. Myślę, że w ciągu kilku tygodni będą już widoczne elementy obiektu na ziemią.
Kiedy nastąpi zakończenie całej inwestycji?
Według zapisów umowy oraz zapewnień wykonawcy zakończenie prac budowlanych powinno nastąpić na Trzech Króli 2013.
(…)
Przypomnijmy, jak będzie wyglądać podstawowe wyposażenie aquaparku?
To będą dwie niecki. Jedna ośmiotorowa o długości 25 m, przewidziana jako basen pływacki, pozwalająca na otrzymanie homologacji w celu rozgrywania zawodów pływackich. W drugiej niecce znajdzie się czterotorowy basen o długości 12 m do nauki pływania wraz z częścią rekreacyjną z różnymi atrakcjami, duże jacuzzi o odmiennym kształcie od dotychczas spotykanych i dwie zjeżdżalnie: jedna o długości 78 m, druga 50-metrowa.
Ile osób będzie mogło korzystać z obiektu?
Pojemność szatni wynosi 116 szafek, więc tyle osób będzie mogło jednorazowo przebywać w aquaparku.
(…)
Teraz porozmawiajmy o stadionie, który będzie nam się rozrastał…
Runda jesienna bieżącego sezonu pokazała, że są problemy z przyjmowaniem na nowym stadionie kibiców gości. W związku z tym pojawiła się konieczność wybudowania nowej trybuny – południowej, która już w zasadniczym projekcie zapewniała pełną funkcjonalność stadionu i praktycznie jest do przyjęcia przez wszystkie organy: PZPN, straż pożarną i policję, a więc instytucje, które nadzorują warunki bezpieczeństwa imprez masowych.
Co będzie budowane?
Powstanie zawodowy sektor dla kibiców zespołów gości, mający własne drogi komunikacyjne, niezależne od pozostałych na stadionie, co pozwoli uniknąć skrzyżowania z kibicami gospodarzy. To jest podstawowy wymóg realizacji tego przedsięwzięcia.
Czyli mówiąc wprost, oprócz istniejącej – zachodniej – powstanie nowa trybuna południowa, która będzie odkryta?
Tak, będzie to trybuna odkryta, ale posiadająca niezbędne zaplecze socjalne, niezależne od trybuny zachodniej. Jest to w tym zakresie zgodne z wymogami PZPN.
Ile osób zmieści się na nowej trybunie?
700 osób. Łącznie na obu trybunach zasiądzie zatem ponad 3,6 tys. widzów.
Kiedy inwestycja będzie zrealizowana?
Data zakończenia tej inwestycji to 30 czerwca. Jeżeli chodzi o rozpoczęcie – myślę, że przy obecnych warunkach pogodowych początek będzie miał miejsce w połowie lutego. 30 czerwca to termin graniczny, gdyż II-ligowa Pogoń musi złożyć do PZPN wnioski licencyjne na nowy sezon.
(…)
Budowa nowej trybuny wiąże się też z wprowadzeniem ewidencji widzów na stadionie…
W dokumentacji zabezpieczamy techniczne wymogi, jakie będą związane z koniecznością identyfi kowania kibiców. Natomiast największe wyzwanie stoi przed klubem Pogoń. To klub musi wszystko opracować logistycznie, by mogła być wprowadzona pełna ewidencja widzów podczas spotkań. To znaczy, że każdy kibic zakupi bilet na konkretne miejsce na trybunach. Bilet będzie z kodem kreskowym oraz imieniem i nazwiskiem, ponadto wejście na stadion będzie się odbywać przez system kołowrotów.
(…)
1 stycznia 2012 r. miało nastąpić formalne połączenie Agencji Rozwoju Miasta i Ośrodka Sportu i Rekreacji w jeden twór, który będzie administrował miejskimi obiektami sportowymi. Na jakim etapie jest ta operacja?
Wszystko zostało już dokonane. Mam nadzieję, że połączenie przebiegło w sposób niezauważalny i bezbolesny dla wszystkich użytkowników. Od 1 stycznia agencja przejęła OSiR i wszystko odbywa się bez zakłóceń. Dla naszych klientów zauważalny jest jedynie nadruk na biletach, na których pojawiła się nazwa agencji.

Cały wywiad do przeczytania w najnowszym „Echu Katolickim”.

 

źródło i foto: Echo Katolickie

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;