Mecz błędów (fotogaleria)

Koszykarki MKK Siedlce po raz kolejny nie dały swoim kibicom powodów do radości. W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej uległy na własnym parkiecie MUKS-owi Kórnik 74:84.

Laik patrząc na tabelę i wyniki MKK i MUKS-u, w ciemno obstawiłby wygraną siedlczanek. Weryfikacja nastąpiła w momencie gdy spojrzało się na kadrę  drużyny z Kórnika na dzisiejsze spotkanie. Gro zawodniczek, które grają w ekstraklasie rywalizowało dziś przeciwko MKK.

Rywalki z Kórnika rozpoczęły rewelacyjnie. Po szybkich akcjach i wobec błędów naszych koszykarek prowadziły 8:0. Pierwsze punkty dla MKK zdobyła po rzucie za 3 Paulina Gajdosz. Mimo tego to przyjezdne miały więcej do powiedzenia. Grały bardzo mocno w obronie wymuszając straty w siedleckiej drużynie. MUKS prowadził już 16:3 i 23:10. Wtedy pozytywnym akcentem okazały się trafienia Magdaleny Kowalskiej (za 3) i Agaty Pacuszki (za 2) dzięki którym rywalki po pierwszej kwarcie prowadziły tylko 23:15.

Do połowy drugiej kwarty przewaga przyjezdnych oscylowała wokół 8-10 punktów. Niestety nasze zawodniczki osaczane przez przeciwniczki popełniały kuriozalne błędy. Ba, bardzo często nasz zespół miał problemy z wyjściem z własnej połowy. O skuteczności lepiej nie mówić… Konsekwentna gra MUKS-u sprawiła, że kontrolował przebieg wydarzeń powiększając przewagę do 15 punktów (39:24). Tuż przed przerwą zdobywanie punktów przypadło Małgorzacie Myćce i naszej drużynie udało się odrobić część strat.

Siedlczanki w trzeciej kwarcie wrzuciły… trzeci bieg i zaczęły „gonić” niekorzystny dla siebie wynik. Trzeba przyznać, że wychodziło im to całkiem nieźle. Punkty wdającej się w pojedynki jeden na jeden Pauliny Gajdosz, trafienia Małgorzaty Jurkowskiej i Magdaleny Kowalskiej spowodowały, że w 27 minucie MKK przegrywał tylko 49:51. MUKS znów odskoczył, ale dwukrotnie dzięki Małgorzacie Myćce nasza drużyna wracała do gry (przy stanach 51:49, 57:56). Tę kwartę zakończyła celnym rzutem za 3 Magdalena Idziorek i przyjezdne prowadziły 60:56. Smucił uraz Małgorzaty Jurkowskiej doznany w ferworze walki.

Nasze zawodniczki w ostatniej odsłonie meczu nie poszły za ciosem. Przyczyną była nieskuteczność i po raz kolejny masa błędów spowodowana agresywną grą Kórniczanek. Nie do zatrzymania była Aneta Burandt. Magdalena Kowalska i Paulina Gajdosz próbowały jeszcze poderwać do boju swoje koleżanki, ale doświadczenie Kórniczanek wzięło górę. MUKS triumfował 84:74.

O końcowym wyniku przesądziły w głównej mierze liczne błędy popełnione w naszym zespole. 29 strat MKK i 18 (sic!) przechwytów MUKS-u wiele mówi. Poza tym tradycyjnie już skuteczność pozostawiała wiele do życzenia (ok. 34%). I nad obroną trzeba popracować, bo rywalki zdobyły 44 punkty spod kosza, a nasze koszykarki jedynie 18.
Indywidualnie najlepiej wypadły „stare” koszykarki, Paulina Gajdosz (19) i Magdalena Kowalska (20). Z dobrej strony pokazała się „nowa” Małgorzata Myćka (13pkt). Zapewne lepszą zdobycz punktową miałaby Małgorzata Jurkowska, ale uderzona przez jedną z zawodniczek MUKS-u musiała opuścić parkiet.

Rozgrywki fazy zasadniczej dobiegają końca. Do rozegrania został jeszcze mecz z SMS PZKosz Łomianki (jutro, godz. 12.00), ale jego wynik nic już nie zmieni. Koszykarkom MKK Siedlce przyjdzie walczyć o utrzymanie. Jak pokazał dzisiejszy mecz, nawet najsłabszy zespół potrafi wygrać na obcym terenie. Nie pozostaje nic innego jak wierzyć, że podopieczne Teodora Mołłowa i Arkadiusza Mazurkiewicza w końcu się przełamią i wygrają, a za jedną wygraną przyjdą kolejne. Trzymamy kciuki, do boju MKK!

Zdjęcia z meczu autorstwa Macieja Sztajnerta

27.01.12, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga centralna: MKK Siedlce – MUKS Kórnik 74:84 (15:23 21:22 20:15 18:24)

MKK: 10. Magdalena Kowalska 20 (3×5, 5 asyst), 5. Paulina Gajdosz 19 (2×3, 4 asysty), 4. Małgorzata Myćka 13 (1×3), 15. Małgorzata Jurkowska 8 (7 zbiórek), 16. Katarzyna Agnieszczak 6 (6 zbiórek), 21. Agata Pacuszka 5, 14. Jolanta Nowocin 3, 9. Sylwia Janas, 13. Katarzyna Dąbrowska (6 zbiórek), 22. Kamila Petryka.

MUKS: 5. Żaneta Durak 16, 11. Magdalena Idziorek 15, 8. Magdalena Koperwas 12, 15. Aneta Burandt 9, 14. Anna Tanasiejczuk 8, 6. Dominika Owczarzak 7, 13. Iwona Szarzyńska 6, 4. Adrianna Najtkowska 6, 7. Nikola Kacperska 4, 12. Paulina Babij 1.

źródło: własne/ PZKosz ; foto: Maciej Sztajnert