czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Przełamanie i rewanż

KPS Jadar Siedlce wygrał w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem.

Siedlecki zespół przełamał wyjazdowe fatum i odniósł pierwsze poza Siedlcami zwycięstwo w sezonie I ligi. Oprócz tego siedlczanie zrewanżowali się Ślepskowi za jedyną domową porażką w sezonie (2:3). Przed meczem zawodnicy zapowiadali walkę o 3 punkty, jednak trzeba się cieszyć ze zwycięstwa i z cennych 2 punktów.
Mecz zaczął się rewelacyjnie dla siedlczan, którzy za sprawą dobrej zagrywki Radosława Zbierskiego (dwa asy serwisowe) wyszli na prowadzenie 6:1. Goście tylko na chwilę otrząsnęli się z przewagi KPS-u doprowadzając do wyrównanej gry. Ślepsk miał kosztowny przestój i stracił 6 punktów z rzędu (od 11:16 do 11:21). Set zakończył się pewną wygraną przyjezdnych do 14. Drugi set do stanu 9:9 toczył się trybem „punkt za punkt’. Od tego momentu miejscowi zaczęli odjeżdżać i pewnie wygrali partię ośmioma punktami. Po początkowym okresie wyrównanej gry w trzecim secie KPS wypracował sobie 3-punktowe prowadzenie, jednak siatkarze z Siedlec roztrwonili tą przewagę. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i wygrali 26:24. Czwartą partię dobrze zaczął Ślepsk, ale szybko KPS powrócił do swojej siatkówki. Dobre ataki i postawa na zagrywce Zbierskiego pomogły w wejściu w kluczową fazę seta z przewagą. Gospodarzom nie powiodła się próba odwrócenia losów partii, przegranej ostatecznie 23:25. Przy zmianie stron w tie-breaku KPS prowadził 8:6. Od tego momentu siedlczanie kontrolowali grę i wygrali decydującą partię do 11.

28.01.12, 17:00 – Suwałki
I liga: Ślepsk Suwałki – KPS Jadar Siedlce 2:3 (14:25, 25:17, 26:24, 23:25, 11:15)
Ślepsk: 5. Jakub Radomski, 7. Kamil Skrzypkowski, 10. Janusz Górski, 11. Łukasz Jurkojć, 12. Łukasz Rudzewicz, 15. Michał Stępień oraz 9. Kamil Dembiec (libero) i 1. Jakub Rohnka, 8. Tomasz Wasilewski, 13. Kamil Szewczyk
KPS: 2. Witold Chwastyniak, 6. Jakub Kowalczyk, 7. Jakub Bucki, 10. Łukasz Makowski, 14. Radosław Zbierski, 17. Mateusz Jasiński oraz 8. Damian Kaniowski (libero) i 1. Wojciech Ranecki, 4. Mateusz Mędrzyk, 15. Igor Walczykowski