wtorek, 18 czerwca 2024r.

Udany rok WLKS-u

W siedzibie WLKS Siedlce Iganie Nowe odbyło się doroczne spotkanie władz klubu z jego sponsorami i przyjaciółmi.

Wśród gości przedstawiciele siedleckich władz miejskich, powiatowych (Henryk Brodowski – przewodniczący Rady Powiatu oraz Józefa Rychlik – wicestartosta) i gminnych (wójt gminy Skórzec Stanisław Kaliński), Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego (Dariusz Napiórkowski), RG LZS (wiceszef Wacław Hurko), Warszawsko-Mazowieckiej Federacji Sportu (prezes Piotr Śliwiński) i oczywiście silna ekipa PZPC na czele z Zygmuntem Wasielą. No i cały imponujący zastęp sponsorów, których – strategicznych i doraźnych – WLKS Siedlce Iganie Nowe ma ponad 70.

Gości powitał Andrzej Mateja podkreślając, iż rok 2011 był dobrym dla działalności klubu w którym oprócz ciężarów wiodącymi sekcjami są zapaśnicza i lekkoatletyczna. Szczególnym powodem do zadowolenia jest także to, iż zgodnie z planem trwa budowa nowego klubowego obiektu (prowadzone są już prace wykończeniowe) w którym znajdą się sale treningowe dla zapaśników i sztangistów oraz zaplecze socjalne. Budynek zostanie oddany do 30 czerwca, a zawodnicy – podkreślił prezes Mateja – będą mieli komfortowe warunki do uprawiania sportu.

Ryszard Soćko podsumował dokonania sportowców WLKS Siedlce Iganie Nowe w roku ubiegłym. To aż 30 medali wywalczonych na mistrzostwach Polski i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (4 złote, 16 srebrnych i 6 brązowych) z czego 16 było dziełem sztangistek i sztangistów; Katarzyna Lisewska na ME do lat 23 w Bukareszcie zdobyła srebrny krążek. W ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży w roku 2011 WLKS zajął 24 miejsce w stawce 3193 sklasyfikowanych klubów, a najwięcej punktów przysporzyli ciężarowcy.

WLKS w roku 2011 wzorowo zorganizował kilka wielkich imprez w tym Ogólnopolskie Igrzyska LZS. Prezes PZPC Zygmunt Wasiela podziękował WLKS-owi za modelową pracę dla dobra polskich ciężarów, za przyciąganie młodzieży do naszej pięknej, ale trudnej dyscypliny sportu. Mówił o zadaniach roku 2012, roku igrzysk olimpijskich w Londynie, o tym iż najlepsi realizują ostatnią fazę przygotowań do igrzysk, że w perspektywie są realne medalowe szanse ze złotymi włącznie…

 

źródło: Jacek Korczak-Mleczko (PZPC); foto Jan Rozmarynowski

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;