czwartek, 25 kwietnia 2024r.

Pogoniści jadą do Kluczborka

W poniedziałek Pogoniści wyjadą do Kluczborka na 10-dniowe zgrupowanie.

Podczas obozu siedlecki zespół rozegra sparingi z reprezentantami II ligi zachodniej. Dwa mecze są pewne. W środę 1 lutego Pogoń zagra z Ruchem Zdzieszowice o godzinie 13:00. Trzy dni później w samo południe biało-niebiescy zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Ostatnim rywalem siedlczan podczas zgrupowania miał być Energetyk ROW Rybnik, jednak trener Piotr Szczechowicz zaplanował na pierwotny termin test-meczu (8 lutego) ciężkie zajęcia i wolałby rozegrać go dzień wcześniej. Decydenci klubu z Rybnika wciąż zastanawiają się nad tą propozycją.

Najwyższą lokatę w grupie zachodnie II ligi z obozowych sparingpartnerów Pogoni zajmuje Ruch. Popularne Zdzichy zajmują po rundzie jesiennej 8 miejsce. Zespół prezentuje atuty typowe dla Ślązaków, czyli waleczność i charakterność. Poza tym zespół prezentuje spore umiejętności piłkarskie, co potwierdzili w rozgrywkach Pucharu Polski. Zagłębie Sosnowiec i Energetyk Rybnik to dwa zespoły o bogatej historii, które w tym sezonie nie radzą sobie najlepiej i okupują dwa ostatnie miejsca w ligowej stawce. Beniaminek z Rybnika ma w swoich szeregach bardzo skutecznego – Jarosława Wieczorka, a na ławce trenerskiej doświadczonego Ryszarda Wieczorka. Zbieżność nazwisk nieprzypadkowa. Zagłębie posiada niezły skład i duża niespodzianką jest ich słaba postawa. Jedynym, który nie zawiódł w zespole z Sosnowca jest dobry znajomy Pogonistów Rafał Jankowski. Jankes strzelił 13 bramek i możliwe, że przeniesie się do wyższej ligi. Latem były napastnik MKS-u Kutno był przymierzany do Pogoni, jednak ostatecznie do Siedlec trafił Adam Czerkas.

Trener Szczechowicz zabierze na zgrupowanie 21 zawodników. – Obóz w Kluczborku potrwa od 30 stycznia do 8 lutego. Będziemy pracować nad wytrzymałością i zgraniem zespołu. Cały czas będziemy ćwiczyć utrzymanie się przy piłce, dobrą współpracę, dobrą grę w obronie, wyprowadzanie szybkich kontrataków i zgrywanie poszczególnych formacji.

Nie będzie to pierwsza wizyta siedleckiego zespołu na kluczborskich obiektach. Kompleks z jakiego będą korzystać Pogoniści spełnia wszelkie treningowe potrzeby, a także posiada szereg pobocznych atrakcji, które pozwolą oderwać się od treningowej monotonii. Obiekt w Kluczborku posiada boiska o różnych nawierzchniach i wymiarach, basen, halę widowisko-sportową i pomieszczenia odnowy biologicznej z siłownią, gabinetami masażu, sauną i jacuzzi.

Do Kluczborka nie pojedzie kontuzjowany Paweł Marchel i Marek Kaliszewski, który ma rozstać się z Pogonią. Możliwe, że w trakcie zgrupowania do kolegów dołączy Jacek Kosmalski. Oprócz Szczechowicza na zgrupowanie wyjadą: asystent trenera Maciej Anusiewicz, trener bramkarzy Andrzej Olszewski i klubowy masażysta Arkadiusz Smardzewski.

Kadra Pogoni na obóz w Kluczborku

Bramkarze: Karol Budzikur, Jacek Kozaczyński junior, Paweł Nerek
Obrońcy: Marek Adamczyk, Dariusz Dadacz, Damian Guzek, Grzegorz Krystosiak, Marek Lendzion, Marcin Rogoziński, Bartosz Mudent
Pomocnicy: Chinonso Agu, Cezary Demianiuk, Adrian Dziubiński, Maciej Górecki, Tomasz Grochowski, Robert Kwiatkowski, Mariusz Marczak, Marcin Paczkowski
Napastnicy: Adam Czerkas, Dariusz Dziewulski, Hubert Kosim

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;