Dobry początek (fotogaleria)

Koszykarki MKK Siedlce odniosły zwycięstwo w pierwszym meczu play-out z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 67:64.

Mecz rozpoczął się od trzech z rzędu celnych rzutów za 3 punkty – dwóch dla MKK, jednego dla Ostrovii. Siedlczanki przez większość kwarty prowadziły grę, a na parkiecie błyszczała przede wszystkim Małgorzata Myćka, która skutecznie rzucała za 3 punkty. Po 10 minutach wynik na tablicy brzmiał 23:21.

Początek drugiej kwarty wyglądał bardzo podobnie. Grę prowadziły siedlczanki, a koszykarki z Ostrowa Wielkopolskiego dążyły do zmienienia wyniku na swoją korzyść. Udało się to na 4 minuty przed przerwą, ale podopieczne Todora Mołłowa i Arkadiusza Mazurkiewicza zdołały zaraz ponownie objąć prowadzenie. Po dwóch kwartach było więc 44:39 dla gospodyń.

Po zmianie stron goście bardziej ruszyli do ataków. Mimo że w pewnym momencie siedlczanki prowadziły siedmioma punktami, Ostrovia zdołała na koniec trzeciej partii dojść do straty tylko trzech.

Ostatnia kwarta przyniosła sporo emocji. Pierwsze minuty były dla MKK jeszcze spokojne, jednak na 5 minut przed końcem meczu, gdy siedlczanki popełniły 5 przewinień, po rzutach osobistych przyjezdne wyszły na prowadzenie 63:62. Następnie MKK zdobył 2 punkty, a Ostrovia 3. Wtedy na rzut za trzy punkty zdecydowała się Paulina Gajdosz, która trafiła i zapewniła zwycięstwo siedleckiemu zespołowi.

Zdjęcia z meczu autorstwa Macieja Sztajnerta

11.02.12, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga – play-out: MKK Siedlce – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 67:64 (23:21, 21:18, 8:10, 15:15)

MKK: 4. Małgorzata Myćka 23, 5. Paulina Gajdosz 8, 7. Sylwia Janas 6, 10. Magdalena Kowalska 14, 14. Katarzyna Dąbrowska, 15. Małgorzata Jurkowska 12, 16. Katarzyna Agnieszczak 4, 20. Ewelina Skardzińska

Ostrovia: 6. Martyna Cebulska 9, 7. Elżbieta Paździerska 11, 9. Agnieszka Misiek 6, 10. Magdalena Parysek 17, 11. Agata Krygowska 7, 12. Katarzyna Rosa, 13. Sandra Nowicka 5, 14. Małgorzata Czaska, 15. Karolina Kaczmarek 9