wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Szybko, łatwo i przyjemnie

KPS Jadar Siedlce zgarnął pierwszy w sezonie komplet punktów za mecz wyjazdowy.

Siedlczanie zdają się mieć patent na zespół z Piły. W pierwszym starciu tych drużyn KPS wygrał na własnej hali 3:0 nie pozostawiając złudzeń, kto jest lepszy.
Pierwszy set był niemal całkowicie pod kontrolą siedlczan. Gospodarze zbliżyli się jedynie przy stanie 8:9, ale liczne błędy własne nie pozwoliły im na wyrównaną walkę z dobrze grającym KPS. W drugiej partii siatkarze z Siedlec osiągnęli z początku nieznaczną przewagę, która jednak została zredukowana przez Jokera w połowie starcia. O wygranej KPS zdecydowała lepsza postawa w wyrównanej końcówce i dwa skuteczne ataki Mateusza Jasińskiego dające prowadzenie 24:21.
Trzeci set to duże zacięcie miejscowych i próba stworzenia sobie kilkupunktowej przewagi. Zespół z Siedlec wyczekał przeciwnika, pozwalając mu się wyszumieć i wrócił do pewnego kontrolowania partii. Joker kilkukrotnie doganiał KPS, jednak w decydującym momencie zdenerwowanie i błąd własne dały zwycięstwo siedlczanom.
KPS odniósł trzecie w sezonie i pierwsze na wyjeździe zwycięstwo za 3 punkty. Przed tygodniem siedlczanie skończyli passę zwycięstw z rzędu, jednak kontynuują inną. Zespół z Siedlec punktuje w 7 kolejnym meczu i jest coraz bliżej osiągnięcia przedsezonowego celu, czyli zajęcia miejsca w pierwszej ósemce.

11.02.12, 15:45 – Piła
I liga: Joker Piła – KPS Jadar Siedlce 0:3 (16:25, 23:25, 25:27)
Joker: 3. Patryk Strzeżek, 5. Waldemar Kaczmarek, 7. Damian Schulz, 11. Mateusz Przybyła, 13. Stanisław Wawrzyńczyk, 16. Kacper Bielicki oraz 9. Mateusz Majcherek (libero) i 10. Dawid Wojdyński, 17. Damian Dobosz, 18. Jakub Paszek.
KPS: 2. Witold Chwastyniak, 6. Jakub Kowalczyk, 7. Jakub Bucki, 10. Łukasz Makowski, 14. Radosław Zbierski, 17. Mateusz Jasiński oraz 8. Damian Kaniowski (libero) i 4. Mateusz Mędrzyk, 15. Igor Walczykowski