czwartek, 25 kwietnia 2024r.

Kozacka gra (fotogaleria)

Zawodnicy sekcji rugby Pogoni Siedlce przeprowadzają zajęcia ze swojego sportu z młodzieżą z siedleckich i okolicznych szkół.

Rugbiści Pogoni Siedlce promują i uczą swojego sportu uczniów szkół siedleckich i podsiedleckich. Zajęcia z młodzieżą prowadzą: trenerzy najmłodszych kategorii, czyli mini-żaków, żaków i młodzików Grzegorz Muszyński i Emil Purzycki oraz trener kadetów i juniorów Dawid Lorentowicz. W przeprowadzaniu treningów w szkołach pomaga także Paweł Antoszczuk.

Dla większości dzieciaków jest to pierwszy w życiu kontakt z jajowatą piłką, jednak szybko opanowują one podstawowe zasady rugby i już po godzinie lekcyjnej są w stanie rozegrać mecz między sobą. Pogoniści, pełniący rolę nauczycieli, wyjaśnili podstawowe zasady gry i nauczyli kluczowych zagrań. Adepci szybko łapali o co chodzi w rugby i z wielką ochotą podchodzili do kolejnych ćwiczeń, co ważne z równym entuzjazmem do zajęć podchodzili i chłopcy, i dziewczyny.

Fotogaleria zdjęć z zajęć

W wielu szkołach rugbiści są proszeni o pozostanie dłużej niż planowali lub o kolejne wizyty. Nauczyciel wychowania fizycznego w jednej ze szkół przyznał, że nie posiadają na stanie piłki do rugby, a on nie przewidział zajęć z tego sportu w swoim programie nauczania. Na szczęście pokaz Pogonistów na tyle wywarł wrażenie, że pedagog ma zamiar wprowadzić zmiany i nabyć jajowatą piłkę.

A co o rugby myśleli ci, do których skierowane były zajęcia, czyli młodzież? Jeden z uczniów skomentował je w następujący sposób: – Takiej kozackiej gry, to jeszcze nie widziałem!

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;