sobota, 9 grudnia 2023r.

Z Karlsruhe do Stambułu

Podczas rozegranego w Karlsruhe mityngu Lidia Chojecka (Pogoń Siedlce) uzyskała minimum PZLA na 14. Halowe Mistrzostwa Świata, które w dniach 9-11 marca odbędą się w Stambule. Siedlczanka rywalizowała na dystansie 1500 m.

W biegu na 1500 m startowały trzy reprezentantki Polski. Wszystkie spisały się znakomicie. Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków) prowadziła bieg w roli tzw. zająca (pełniła rolę pacemakerki). Podyktowała tak dobre tempo, że Etiopka Genzebe Dibaba uzyskała najlepszy w tym roku wynik na świecie (4:00.13), będący jednocześnie rekordem mityngu. Trzecia była Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom) z rekordem życiowym 4:07.83, a szósta Lidia Chojecka z Pogoni Siedlce (4:09.37). Oprócz siedlczanki minimum PZLA na Halowe Mistrzostwa Świata wypełniła także Cichocka. Obie panie formę na najbliższe mistrzostwa szykowały przebywając na zgrupowaniu w RPA.

14. Halowe Mistrzostwa Świata, odbędą się w dniach 9-11 marca w Stambule ale przedtem na krajowej arenie Lidia Chojecka będzie walczyła o medal podczas 56. Halowych Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w Spale 25-26 lutego.

 

źródło: PZLA; foto: sport.interia.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;