Presję wytrzymały, lidera ograły

Drugie zwycięstwo w fazie play-out odniosły koszykarki MKK Siedlce. W dalekich Polkowicach pokonały rezerwy CCC .

Po pierwszej wygranej w fazie play-out (z Ostrovią Ostrów Wlkp.), drużyna MKK Siedlce wybrała się na Dolny Śląsk, do lidera z Polkowic na kolejne istotne spotkanie. Po wycofaniu się MUKS-u Kórnik, sytuacja MKK jest o wiele trudniejsza. Trzeba wygrywać praktycznie każdy mecz i liczyć na ewentualne straty punktów przez „sąsiadów” w tabeli.

Przed meczem z rezerwami CCC Polkowice były obawy czy rywal nie wstawi do składu zawodniczek z ekstraklasy. Wstawił cztery ale nie były to wiodące postacie (no może poza Dobrowolską i Dziwińską). Wart zauważenia jest fakt, że przeciwko MKK wyszedł bardzo młodziutki skład. Średnia wieku polkowiczanek wynosiła niewiele ponad 17 lat. W naszym zespole nie mogły zagrać kontuzjowane: Kamila Petryka i Magdalena Kowalska.

Początkowe minuty spotkania jak to zwykle bywa, były nerwowe. Nerwy udzieliły się obu ekipom w związku z czym nie brakowało strat, błędów i niecelnych rzutów. Pierwsze prowadzenie naszemu zespołowi dała Małgorzata Jurkowska. Od momentu gdy Aleksandra Dziwińska trafiła na 7:6 dla CCC II, wówczas to MKK wziął sprawy w swoje ręce i zdobył 7 punktów z rzędu. Stało się to w głównej mierze dzięki Jurkowskiej i Jolancie Nowocin, które były nieźle dysponowane rzutowo w tej części meczu. Kolejne minuty przyniosły niefrasobliwość w rzutach za 2 w obu zespołach oraz mnogość fauli po stronie MKK. Mimo to, siedleckie koszykarki schodziły na krótki odpoczynek prowadząc 17:11.

Przewaga podopiecznych Teodora Mołłowa i Arkadiusza Mazurkiewicza wzrosła do 10 punktów. Gospodynie miały problemy z przedostaniem się pod kosz MKK, a nasze koszykarki co rusz trafiały. Tym razem odpowiedzialność za zdobywanie punktów wzięły na siebie Sylwia Janas i Małgorzata Myćka. Martwiło jedynie to, że nasze panie bardzo szybko złapały 5 przewinień i przeciwniczki mogły odrabiać straty dzięki rzutom wolnym. Wychodziło im to w miarę przyzwoicie. Po rzucie Pauli Światowskiej na 18:24, szkoleniowcy MKK byli skłonni poprosić o chwilę rozmowy ze swoimi podopiecznymi. Przyniosło to efekt, gdyż celna „trójka” Myćki i trafienie Eweliny Skardzińskiej wróciły wynik „na właściwe tory”. Na półmetku spotkania MKK Siedlce wygrywał 32:23.

Po przerwie swoje koleżanki poderwała do boju Aleksandra Dziwińska. Zryw Polkowic sprawił, że przewaga siedleckiego teamu stopniała (mimo zimowej aury za oknem) do 6 punktów (34:28, 38:32). Wtedy to sprawy w swoje ręce wzięła mało widoczna do tej pory Paulina Gajdosz. Jej punkty (2 wolne i jedno trafienie za 3) okazały się bardzo cenne. Do końca kwarty gospodyniom nie udało się już postraszyć naszej drużyny. 35:45 taki wynik widniał na tablicy przed ostatnią kwartą.

Nerwowość w ostatniej kwarcie udzielała się koszykarkom jednego i drugiego zespołu. Aż trzy minuty kibice musieli czekać na pierwsze punkty. Gdy się doczekali, zaczęła się wymiana ciosów. Raz polkowiczanki raz siedlczanki trafiały do kosza. Gdy Karolina Puss trafiła za 3 doprowadzając do stanu 42:29, pojawił się niepokój w szeregach MKK. Ale w takich chwilach niezastąpiona jest Paulina Gajdosz, która pokazała swój instynkt strzelecki rzucając celnie zza linii 6,75m. Niestety po raz kolejny przekroczona ilość fauli po stronie MKK sprawiała, że ten fakt miejscowe wykorzystywały. Szczególnie Puss okazała się skuteczną egzekutorką. Na dwie minuty przed końcem meczu CCC II przegrywał tylko 49:56. Nasze koszykarki wytrzymały presję i nie pozwoliły na dogonienie.

Po raz kolejny dobrą dyspozycję zaprezentowała Małgorzata Myćka (14 punktów, 7 zbiórek, 6 przechwytów). W odpowiednich momentach grę na swoje barki potrafiła wziąć Paulina Gajdosz, a pod koszami rządziła Małgorzata Jurkowska, której 12 zbiórek w dużej mierze przyczyniło się do wygrania tego elementu gry przez MKK (46:35). Ponadto Jurkowska zaliczyła double- double (12 punktów, 12 zbiórek).

18.02.2012, 12.00 – Polkowice
I liga centralna, faza play-out: CCC II Polkowice – MKK Siedlce 51:58 (11:17, 12:15, 12:13, 16:13)
CCC II:
6. Aleksandra Dziwińska 14, 13. Karolina Puss 14, 8. Justyna Hołtyn 10, 22. Paula Światowska 5, 9. Małgorzata Zuchora 5, 15. Agata Dobrowolska 3, 5. Marta Fryzowicz, 12. Magdalena Prus.

MKK: 4. Małgorzata Myćka 14 (1×3, 7 zbiórek, 6 przechwytów), 5. Paulina Gajdosz 14 (2×3), 15. Małgorzata Jurkowska 12 (12 zbiórek), 9. Jolanta Nowocin 9 (1:3), 14. Sylwia Janas 5, 16. Katarzyna Agnieszczak 2, 19. Ewelina Skardzińska 2, 13. Katarzyna Dąbrowska (7 zbiórek).